Otwórzcie drzwi Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Otwórzcie drzwi
22 października 2019

Otwórzcie drzwi

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły, Rok C, I

Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy bądźcie podobni do ludzi oczekujących swego pana, kiedy z uczty weselnej powróci, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę, powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc, będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie».

(Łk 12, 35-38)


Św. Jan Paweł II, papież, którego wspomnienie dzisiaj obchodzimy, 22 października 1978, w Watykanie, wypowiedział słowa, w których niejako zawarł program swojego pontyfikatu:

Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Dla Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych i politycznych, szerokie dziedziny kultury, cywilizacji, rozwoju! Nie bójcie się! Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek. On jeden to wie!

Papieskie orędzie otwartości na Chrystusa i odwagi w przyjęciu Jego słowa jest nam potrzebne również dzisiaj, w czas ideowego pluralizmu, w czas kultu wolności absolutnej. Nie traćmy Go z oczu, gdyż z nową intensywnością, zaczyna jawić się jako realna alternatywa dla życia zlaicyzowanego, w którym przemilcza się lub upraszcza kwestię sensu ludzkiego życia, powołania, bądź ostatecznego przeznaczenia.

——————————-

ks. Dariusz Rozum MS – duszpasterz, rekolekcjonista, obecnie pracuje w Warszawie

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

29 styczeń - Wieczór uwielbienia z Maryją

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Aby być świętym, trzeba być szalonym. Trzeba stracić głowę. To, co nas powstrzymuje od świętości, to brak refleksji, zastanowienia, modlitwy, zjednoczenia z Bogiem, którego do świętości koniecznie potrzeba.”
(św. Jan Vianney)
    "