Oto syn Twój…Oto Matka twoja Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Oto syn Twój…Oto Matka twoja
24 maja 2021

Oto syn Twój…Oto Matka twoja

Poniedziałek, VIII Tydzień zwykły, Rok B, I
Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

Obok krzyża Jezusa stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena.
Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: „Niewiasto, oto syn Twój”. Następnie rzekł do ucznia: „Oto Matka twoja”.
I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.

(J 19, 25-27)


Dzień po Zesłaniu Ducha Świętego, jako Wspólnota Kościoła obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Otrzymujemy Boże słowo, które duchowo przenosi nam na Kalwarię. Jesteśmy postawieni wraz Janem, Maryją i ewangelicznymi niewiastami pod krzyżem. Jezus ma świadomość, że zaraz „odda ducha” i chce przekazać swojego umiłowanego ucznia – Jana w najlepszą opiekę i powierza go Maryi. W Janie może odnaleźć się każdy i każda z nas, może odnaleźć się cały Kościół.

Warto, byśmy pamiętali, że w każdej sytuacji życia Wspólnoty Kościoła, życia każdego chrześcijanina jest pokornie obecna Maryja jako Ta, która nas otacza swoją opieką i modlitwą, ale także jako ucząca nas wierności Jezusowi Chrystusowi, zasłuchana w Boże słowo, pełniąca wolę Bożą aż po tajemnicą Kalwarii. Nie bójmy się wziąć do siebie Maryi. Te słowa są do nas: „Oto Matka Twoja”.

——————————-

ks. Maciej Wilczek MS – duszpasterz w Warszawie

——————————-