Nowa rodzina Jezusa Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Nowa rodzina Jezusa
22 września 2020

Nowa rodzina Jezusa

Wtorek, XXV Tydzień zwykły, Rok A, II

Przyszli do Jezusa Jego Matka i bracia, lecz nie mogli dostać się do Niego z powodu tłumu.
Oznajmiono Mu: «Twoja Matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą».
Lecz On im odpowiedział: «Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je».

(Łk 8, 19-21)


Przez chrzest święty wszedłem do rodziny Jezusa Chrystusa. To taki ogromny prezent Boga, że rozpakowanie go zajmie mi całe życie tu na ziemi, a radość w pełni zaznam w wieczności. Co za szczęście, być bezdomnym i stać się w jednym momencie uprzywilejowanym dzieckiem Ojca. Mało tego, Jezus powie więcej, że przez SŁUCHANIE SŁOWA stajemy się matką i jego braćmi! Stajemy się matką, bo kiedy przyjmujemy Słowo jak Maryja, Duch Święty sprawia, że poczyna się ono w naszym wnętrzu i rodzi się jako oświecające nas i innych światło. Stajemy się braćmi, gdyż wprowadzając je w czyn, jesteśmy przekształceni w Niego, który sam jest słuchaczem i Synem Ojca. Przynależność do rodziny Jezusa nie opiera się na przywilejach krwi, zastrzeżonych dla nielicznych. Jest ono otwarte dla wszystkich, którzy stoją na „zewnątrz” i chcą zobaczy Jezusa oraz przyjąć Jego Słowo. Przynależność do rodziny Jezusa również mnie zobowiązuje do dawania świadectwa.

Aby lepiej to zrozumieć przywołam słowa abp Fultona Sheena: „Mój przyjaciel był w więzieniu przez 14 lat. Kiedy wyszedł z więzienia w Rumunii, na ulicy spytał napotkanego chłopca:
– Czy wierzysz w Chrystusa? Chłopiec odpowiedział:
– Nie.
– Dlaczego?
– Uważasz Chrystusa za Boga, czyż nie? Jeśli Chrystus jest Bogiem, jeśli Jezus jest Bogiem, może czynić to, co Bóg. Bóg stworzył kwiaty. Kwiaty dały inne kwiaty. Bóg stworzył słonie. Słonie rozmnożyły się. Mnie nikt nigdy nic nie dał. I jeśli Jezus jest Bogiem, powinien umieć stworzyć innych Jezusów, ale ja nigdy nie znalazłem drugiego Jezusa. Mój ojciec jest alkoholikiem. Moja mama jest praczką, aby zarobić na życie. Nikt nigdy nie dał mi zabawki ani pasujących ubrań. Dlatego nie wierzę, że Jezus jest Bogiem, bo nigdy nie uczynił innego Jezusa. A doktor zapytał:
– A nie jest nim twój duszpasterz?
– Nie, on nie jest.
Gdy opowiedziano to jego duszpasterzowi, odparł, że chłopiec jest głupi. Ale on nie był głupi. Miał rację. Więc jeśli Jezus jest Bogiem, powinien być w stanie tworzyć innych Jezusów. To wy nimi jesteście, kolejnymi Jezusami. I jesteście zobowiązani do ukazywania Go swoim życiem”.

Jeśli jestem w rodzinie Jezusa, to mam Go pokazać swoim życiem! Żyj w taki sposób, aby inni patrząc na twoje życie pomyśleli, że to jest niemożliwe, by Bóg nie istniał, bo ja jestem chodzącym dowodem na Jego istnienie.

——————————-

ks. Wawrzyniec Skraba MS – duszpasterz w Domu rekolekcyjnym „Maleńka” w Zakopanem

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Nikt nie wierzył w Sokratesa do tego stopnia, by oddać życie za jego naukę; ale dla Chrystusa nawet ludzie prości i niewykształceni nie tylko gardzili opinią tego świata, lecz i odrzucali lęk przed śmiercią.”
(św. Justyn)
    "