Moje życie duchowe Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Moje życie duchowe
24 lutego 2022

Moje życie duchowe

Czwartek, VII Tydzień zwykły, Rok C, II

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.
A kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu lepiej byłoby kamień młyński uwiązać u szyi i wrzucić go w morze.
Jeśli zatem twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie ginie i ogień nie gaśnie. Bo każdy ogniem będzie posolony.
Dobra jest sól; lecz jeśli sól smak swój utraci, czymże ją przyprawicie? Miejcie sól w sobie i zachowujcie pokój między sobą».

(Mk 9, 41-43. 45. 47-50)


Jednym z najbardziej fundamentalnych doświadczeń w życiu chrześcijańskim jest fakt, że każdy człowiek bez wyjątku jest kochany przez Boga. Niezależnie od naszego wieku, wyglądu, wykształcenia, czy pozycji społecznej, jesteśmy przez Boga kochani w sposób wyjątkowy.

Czasem jednak możemy myśleć, że jest inaczej. Powodem naszego braku doświadczania, że jesteśmy kochani przez Stwórcę, jest rzeczywistość grzechu.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus uprzedza nas właśnie przed grzechem. On, który został posłany przez Ojca, by pokonać i zniszczyć grzech, aby przywrócić nam doświadczenie miłości Bożej, ostrzega nas, byśmy sami się od tej miłości nie odcinali.

Wobec powyższego warto sobie zadać pytanie – gdzie w moim życiu są przestrzenie, że daję łatwe przyzwolenie na zło, na grzech? Jakie sytuacje, osobiste moje wybory, stwarzają przestrzeń dla grzechu który niszczy moje życie duchowe?

Warto poddać te rzeczywistości Bogu, aby nas z nich uwalniał, by nas uzdrawiał swoim miłosierdziem.

——————————-

ks. Maciej Wilczek MS – duszpasterz w Warszawie

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Nikt nie wierzył w Sokratesa do tego stopnia, by oddać życie za jego naukę; ale dla Chrystusa nawet ludzie prości i niewykształceni nie tylko gardzili opinią tego świata, lecz i odrzucali lęk przed śmiercią.”
(św. Justyn)
    "