Miasta cudów Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Miasta cudów
14 lipca 2020

Miasta cudów

Wtorek, XV Tydzień zwykły, Rok A, II

Wspomnienie św. Henryka

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których dokonało się najwięcej Jego cudów, że się nie nawróciły.
«Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam.
A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, przetrwałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie».

(Mt 11, 20-24)


Jezus czyni wyrzuty miastom, które się nie nawróciły…Nie były to przeciętne miasta, ale takie, w których dokonało się najwięcej cudów. Tam Jezus działał, uzdrawiał i nauczał. Niestety, mieszkańcy tych miast, świadkowie wielkiej mocy Bożej, pozostali zamknięci i obojętni na działanie łaski. Słowa Jezusa przeciw mieszkańcom tych miejscowości są pełne grozy a zarazem smutku. Z jak wielką zatwardziałością ludzkich serc musiał się spotkać, skoro dokonał tak dramatycznej oceny?

Dzisiaj takie same wyrzuty Jezus czyni i nam. To my jesteśmy Betsaidą czy Kafarnaum. Przecież wiele znaków i cudów widzieliśmy w naszym życiu. Można być bardzo blisko Pana, spotykać Go, słuchać Jego słów, być świadkami cudów, których On dokonuje, doświadczać Jego nieustannej troski i miłości, a mimo to ignorować Go i żyć tak jak żyło się dotąd.

Panie, otwórz nasze oczy i serca, abyśmy w codziennym życiu umieli dostrzegać Twoją obecność.

——————————-

ks. Jakub Dudek MS – duszpasterz w Sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu

——————————-