Komu ufać i kogo słuchać Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Komu ufać i kogo słuchać
27 kwietnia 2021

Komu ufać i kogo słuchać

Wtorek, IV Tydzień Wielkanocny, Rok B, I

Obchodzono w Jerozolimie uroczystość Poświęcenia Świątyni. Było to w zimie. Jezus przechadzał się w świątyni, w portyku Salomona.
Otoczyli Go Żydzi i mówili do Niego: «Dokąd będziesz nas trzymał w niepewności? Jeśli Ty jesteś Mesjaszem, powiedz nam otwarcie!»
Rzekł do nich Jezus: «Powiedziałem wam, a nie wierzycie. Czyny, których dokonuję w imię mojego Ojca, świadczą o Mnie. Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec.
Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy».

(J 10, 22-30)


Żyjemy w czasach, kiedy bardzo modne stały się życiowe porady trenerów personalnych, Youtuberów czy influencerów. Wielu ludzi nie wyobraża sobie życia bez ich wskazówek. Jednak jest to jedynie mądrość tego świata. Słyszymy więc nawoływanie z wielu kierunków i w tym chaosie słów łatwo jest o zabłądzenie i wybór złej drogi.

Z pomocą przychodzi nam dzisiejsza Ewangelia. Jezus przypomina w niej, że doskonale zna każdego z nas. Widzi serce i pragnienia jakie są w nim. Dlatego zawsze prowadzi swoje owce we właściwym kierunku. Jednak jak brzmi głos Jezusa? Jak można Go rozpoznać? To natchnienia wewnętrzne, które poruszają sumienie. Przynoszą pokój, kiedy idziemy w stronę światła Chrystusa. I ostrzegają nas, gdy zbliżamy się do ciemności. Aby właściwie rozpoznać głos Pasterza, trzeba ciszy i samotności. Odejścia na chwilę od zgiełku codzienności i zanurzenia się w Bożej obecności. Niesie to oczywiście ze sobą ryzyko odkrycia tego, że moje życie nie jest takie jakie być powinno.

I wówczas można podjąć decyzję o rozpoczęciu drogi na nowo. Jednak Bóg nie zmusza do tego, aby iść za nim. To wolny wybór. Głos Jezusa można odrzucić i zagłuszyć. Jednak ceną takiego postępowania jest utrata życia wiecznego.

Każdy z nas ma kogoś komu ufa i słucha jego rad. Jednak czy jest to Jezus Chrystus? Warto jest pozostawić na moment zagubionych proroków świata, aby pójść we właściwym kierunku i nie zmarnować czasu swojego życia.

——————————-

diakon Tomasz Skrzęta MS – WSD Księży Saletynów, Kraków

——————————-