Joachim i Anna Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Joachim i Anna
26 lipca 2022

Joachim i Anna

Wtorek, XVII Tydzień zwykły, Rok C, II

Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

Jezus odprawił tłumy i wrócił do domu. Tam przystąpili do Niego uczniowie, mówiąc: «Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście».
On odpowiedział: «Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy. Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego. Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie.
Jak więc zbiera się chwast i spala w ogniu, tak będzie przy końcu świata. Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia oraz tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego.
Kto ma uszy, niechaj słucha!»

(Mt 13, 36-43)


Szczęśliwe oczy, że widzą i szczęśliwe uszy, że słyszą nadal, do końca czasów, Jezusa Chrystusa. Nie pozostawił swojej wcielonej obecności w jednym człowieku, którego nazywano Nazareńczykiem, ale pozostawił samego siebie wśród nas w Chlebie i Winie.

Skończył się z Jego przyjściem czas obietnic przyjścia Mesjasza. Dokonało się dzieło obecności na Ziemi niewyczerpanego źródła łaski w postaci środków usprawniających nasze stawanie się podobnymi do Adama i Ewy w okresie przed popełnieniem grzechu pierworodnego.

Niech będzie więc błogosławiony Bóg w swoich świętych, a w dniu dzisiejszym, w Joachimie i Annie, którzy nie tylko widzieli i słyszeli swoją córkę – Niepokalaną Maryję dziewicę – ale przede wszystkim cieszył ich widok ich Wnuka.

Prawdopodobnie zamknęli oczy rozpoczynający ich sen oczekiwania na zmartwychwstanie nie doczekawszy publicznej działalności Jezusa na ziemi. Ale teraz towarzyszą Mu ze wszystkimi świętymi w niebie radując się wraz z nimi każdym człowiekiem, który dzięki łasce Jezusa i wstawiennictwu Maryi doświadcza życia, które kończy się wejściem do Królestwa Niebieskiego.

I niekoniecznie są nimi sami ochrzczeni …

——————————-

ks. Karol Porczak MS – posługuje w Peterborough, Anglia

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

29 styczeń - Wieczór uwielbienia z Maryją

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Aby być świętym, trzeba być szalonym. Trzeba stracić głowę. To, co nas powstrzymuje od świętości, to brak refleksji, zastanowienia, modlitwy, zjednoczenia z Bogiem, którego do świętości koniecznie potrzeba.”
(św. Jan Vianney)
    "