Jezus uzdrowiciel Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Jezus uzdrowiciel
21 stycznia 2021

Jezus uzdrowiciel

Czwartek, II Tydzień zwykły, Rok B, I

Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Jezus oddalił się ze swymi uczniami w stronę jeziora. A przyszło za Nim wielkie mnóstwo ludzi z Galilei. Także z Judei, z Jerozolimy, z Idumei i Zajordania oraz z okolic Tyru i Sydonu szło do Niego mnóstwo wielkie na wieść o tym, jak wiele działał. Toteż polecił swym uczniom, żeby łódka była dla Niego stale w pogotowiu ze względu na tłum, aby na Niego nie napierano. Wielu bowiem uzdrowił i wskutek tego wszyscy, którzy mieli jakieś choroby, cisnęli się do Niego, aby Go dotknąć. Nawet duchy nieczyste, na Jego widok, padały przed Nim i wołały: «Ty jesteś Syn Boży». Lecz On surowo im zabraniał, żeby Go nie ujawniały.

(Mk 3, 7-12)


Znam lekarza, który ma dla ciebie lekarstwo.
Imię tego lekarza to JEZUS.

Jak wtedy tak i dzisiaj ludzie potrzebują lekarza i lekarstwa na swoje dolegliwości. Dzisiaj mamy pandemię. Szpitale są przepełnione chorymi, czekającymi na lekarza i na lekarstwo. Dzisiaj mam także szczepionkę, która co prawda nie jest lekarstwem, ale czymś, co nam pomaga wytworzyć w naszych ciałach przeciwciała do zwalczania wirusa epidemii. Dzisiaj mamy ludzi ustawiających się w kolejkach po szczepionkę.

Wielu uzdrowił

Wtedy służba zdrowia nie była tak rozwinięta jak dzisiaj, ale byli lekarze, którzy stosowali przez siebie przygotowane lekarstwo. Skuteczność leczenia nie była duża, więc kiedy się pojawił, ktoś taki jak Jezus, leczący każdą chorobę, to Jego sława szybko się rozprzestrzeniła.

Jak słyszeliśmy, że ludzie przychodzili do Jezusa nie tylko z Galilei, gdzie Jezus rozpoczął Swoją misję, ale także z Judei, której stolicą była Jerozolima, z Idumei obszaru położonego na południe od Judei, z Zajordania obszaru leżącego po drugiej stronie Jordanu, oraz z okolic Tyru i Sydonu obecnie południowej Syrii, aby szukać uzdrowienia ze swoich chorób.

Jezus jednak nie przyszedł na ziemię tylko po to, aby nas uzdrowić z różnych chorób ciała, ale przede wszystkim, aby nas uwolnić od panowania diabła i jego sług, złych i nieczystych duchów.

Duchy nieczyste

Możemy się dziwić, dlaczego Jezus zabraniał złym duchom, aby nie ujawniały prawdę o Nim. Na pewno Jezus nie wybrał ich, aby byli Jego wysłańcami, którzy mieliby przekazywać Dobrą Nowinę ludziom. Ludzie nie byli przygotowani na przyjęcie tego, kim tak na prawdę jest Jezus z Nazaretu. Złe duchy nie były także zainteresowane przyjęciem przez ludzi prawdy o Jezusie, ale wręcz przeciwnie, chciały wprowadzić zamieszanie i strach wobec osoby Jezusa i przez to uniemożliwić faktyczne przyjęcie osoby Jezusa Chrystusa przez ludzi.

Dzisiaj Kościół daje nam św. Agnieszkę męczennicę z końca III i początku IV wieku, która poprzez swoje życie i śmierć, wyznała prawdę, kim jest Jezus z Nazaretu.

Bądźmy także i my świadkami prawdy o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym dla dzisiejszego pokolenia ludzi.

——————————-

ks. Waldemar Śmiałek MS

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

29 styczeń - Wieczór uwielbienia z Maryją

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Aby być świętym, trzeba być szalonym. Trzeba stracić głowę. To, co nas powstrzymuje od świętości, to brak refleksji, zastanowienia, modlitwy, zjednoczenia z Bogiem, którego do świętości koniecznie potrzeba.”
(św. Jan Vianney)
    "