Jezus uzdrawia Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Jezus uzdrawia
1 września 2020

Jezus uzdrawia

Wtorek, XXII Tydzień zwykły, Rok A, II


Jezus udał się do Kafarnaum, miasta w Galilei, i tam nauczał w szabat. Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jego było pełne mocy.
A był w synagodze człowiek, który miał w sobie ducha nieczystego. Zaczął on krzyczeć wniebogłosy: «Och, czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić? Wiem, kto jesteś: Święty Boga». Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego!» Wtedy zły duch rzucił go na środek i wyszedł z niego, nie wyrządzając mu żadnej szkody.
Wprawiło to wszystkich w zdumienie, i mówili między sobą: «Cóż to za słowo, że z władzą i mocą rozkazuje nawet duchom nieczystym, i wychodzą».
I wieść o Nim rozchodziła się wszędzie po okolicy.

(Łk 4, 31-37)


Jezus dokonywał wiele cudów i uzdrowień. Różne były reakcje ludzi. Cud, o którym dziś słyszymy, był z pewnością spektakularny. Ludzi, którzy przyglądali się wprawił w zdumienie. Po tym wydarzeniu wieść o Jezusie rozchodziła się po całej okolicy. To było coś niezwykłego, coś dobrego. Rodzi się pytanie, czy mamy dziś takie świadectwa? Czy słyszymy o tym, że Jezus uzdrowił kogoś? Uleczył? Uratował komuś życie? Czy ktoś, o tym opowiada? Czy mamy okazję, o tym usłyszeć?

A może jesteśmy przytłoczeni innymi informacjami. O wypadkach, katastrofach, pandemii, aferach skandalach itd. Czy te informację nie zabierają tych ważniejszych i piękniejszych. Czy te złe nie są bardziej medialne, bardziej chwytliwe? Rodzi się kolejne pytanie: co zrobić, by usłyszeć te dobre informacje, by zatrzymać się nad nimi? Jest jeszcze jedna kwestia. Jakie ja informacje przekazuję? Czy są dobre, radosne, pozytywne? Czy może zdarza mi się powiedzieć komuś, że Jezus mnie uzdrowił, uleczył, że dokonał się jakiś cud w moim życiu? Chciejmy wyszukiwać dobrych informacji, karmić się dobrem i dawać dobro innym. Bo Jezus uzdrawia i leczy także i dziś!

——————————-

ks. Tomasz Pękała MS – duszpasterz w Olsztynie

——————————-