Jesteś świątynią Boga Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Jesteś świątynią Boga
18 listopada 2022

Jesteś świątynią Boga

Piątek, XXXIII Tydzień zwykły, Rok C, II

Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Jezus wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. Mówił do nich: «Napisane jest: „Mój dom będzie domem modlitwy”, a wy uczyniliście go jaskinią zbójców».
I nauczał codziennie w świątyni. Lecz arcykapłani i uczeni w Piśmie oraz przywódcy ludu czyhali na Jego życie. Tylko nie wiedzieli, co by mogli uczynić, cały lud bowiem słuchał Go z zapartym tchem.

(Łk 19, 45-48)


Bóg kocha nas miłością zazdrosną. To jest piękna miłość, bo jest miłością Oblubieńca do swojej oblubienicy, miłość na wyłączność.

Dzisiejsza scena ewangeliczna opisująca oczyszczenie świątyni ma sens przede wszystkim alegoryczny – Jezus jest Oblubieńcem, świątynią jestem ja. Pragnieniem Pana Jezusa jest przebywanie w tej świątyni, w której On chce być słuchany i adorowany.

W momencie, gdy zaczynam odwracać od Niego wzrok, udostępniam swoje serce pieniądzowi, adoruję siebie, nie mam czasu dla Jezusa, ale mam czas dla próżności internetu, pustych rozrywek, zdradzam Go ze światem, wtedy Pan nie może patrzeć obojętnie na to, co się dzieje z Jego świątynią (bo należę do Niego). Aranżuje takie fakty w moim życiu (krzyż, słowo, wydarzenia), przez które chce wytrącić mnie z pozornego błogostanu, abym znów zwrócił oczy na Niego, uwierzył w Jego wielką miłość do mnie.

On ma dla mnie Słowo życiodajne.

——————————-

ks. Jacek Sokołowski MS – duszpasterz w Trzciance

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

29 styczeń - Wieczór uwielbienia z Maryją

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Aby być świętym, trzeba być szalonym. Trzeba stracić głowę. To, co nas powstrzymuje od świętości, to brak refleksji, zastanowienia, modlitwy, zjednoczenia z Bogiem, którego do świętości koniecznie potrzeba.”
(św. Jan Vianney)
    "