GOTOWOŚĆ UCZNIA Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   GOTOWOŚĆ UCZNIA
11 lipca 2021

GOTOWOŚĆ UCZNIA

Niedziela, XV Tydzień zwykły, Rok B, I

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien».
I mówił do nich: «Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich».
Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

(Mk 6, 7-13)


Sandały to symbol gotowości ucznia Jezusa. Chrześcijanin jeżeli nie idzie do przodu to się cofa: droga wiary nie zna zastoju, stagnacji,pasywności. Sandały to także symbol gotowości w przyjmowaniu daru Bożego Królestwa i w jego głoszeniu.


A strzepnięty proch?
To znak, że uczeń jest wolny, nie potrzebuje niczego co mogłoby do niego przylgnąć i uzależnić go od innych osób czy od rzeczy, a tym samym narazić go na niewierność, zdradę otrzymanej misji, wypaczenie jej lub zaniechanie.

Proch strząśnięty na świadectwo tym, którzy nie przyjmują Dobrej Nowiny. Po pierwsze, żeby byli świadomi, że Bóg dotarł do nich z Dobrą Nowiną o zbawieniu. Po drugie, żeby zobaczyli, iż dokonali wyboru odrzucając Bożą propozycję zbawienia. Są wolni i użycie tej wolności ma swoje skutki. Głoszący im Ewangelię nie mogą za nich podjąć decyzji.

——————————-

ks. Antoni Skałba MS – kustosz sanktuarium w La Salette, Francja

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

29 styczeń - Wieczór uwielbienia z Maryją

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Aby być świętym, trzeba być szalonym. Trzeba stracić głowę. To, co nas powstrzymuje od świętości, to brak refleksji, zastanowienia, modlitwy, zjednoczenia z Bogiem, którego do świętości koniecznie potrzeba.”
(św. Jan Vianney)
    "