Gościnność Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Gościnność
29 lipca 2021

Gościnność

Czwartek, XVII Tydzień zwykły, Rok B, I

Wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza

Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie.
Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: «Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła».
A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona».

(Łk 10, 38-42)


Jezus przychodzi do domu Marty i Marii. Zapewne nie była to Jego pierwsza wizyta w tym domu. Świadczy o tym rozmowa jaką prowadzi z Martą.

Już pierwsze zdania tej Ewangelii ukazują nam otwartość i chęć przyjęcia Jezusa do swojego domu. Przyjęcie pod swój dach to jedno, a drugie to “zajęcie” się gościem. Doskonale robią to obie siostry. Marta czyni piękna posługę. Stara się Go przyjąć jak najlepiej. Maria, na swój sposób też gości Jezusa i okazuje się, że to właśnie ona robi to, czego Jezus tak bardzo pragnie. Marta wśród swoich posług zapomniała o tym co jest najważniejsze. Jezus w dyskretny, ale i konkretny sposób mówi, że Maria obrała najlepszą cząstkę.

W naszym życiu może pojawić się pokusa, by zajmować się wieloma rzeczami. Mało tego, możemy mieć pretensje do innych czemu oni tak nie robią. Jezus pokazuje nam dziś co jest najważniejsze. Przebywanie z Nim, słuchanie Jego słów – to najcenniejsze, co możemy mieć.

Jezus jest otwarty i czeka na to, aż zaprosimy Go do “naszego domu”. Czeka na to, by się spotkać. Chce nas karmić każdego dnia Swoim Słowem. Bądźmy otwarci na spotkanie z Nim.

——————————-

ks. Tomasz Pękała MS – duszpasterz w Olsztynie

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Nikt nie wierzył w Sokratesa do tego stopnia, by oddać życie za jego naukę; ale dla Chrystusa nawet ludzie prości i niewykształceni nie tylko gardzili opinią tego świata, lecz i odrzucali lęk przed śmiercią.”
(św. Justyn)
    "