Emmanuel – Bóg z nami Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Emmanuel – Bóg z nami
18 grudnia 2021

Emmanuel – Bóg z nami

Sobota, III Tydzień Adwentu, Rok C, II

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.
Gdy powziął tę myśl, oto Anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: «Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel», to znaczy Bóg z nami.
Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił Anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.

(Mt 1, 18-24)


Tak się składa, że od wczoraj uczestniczę w rekolekcjach, które prowadzi Witek Wilk, świecki ewangelizator. Człowiek, który przepowiada Chrystusa – Emmanuela, Boga z nami, Jezusa chodzącego pośród swego ludu. Przez Jego posługę przepowiadania i charyzmat uzdrawiania wielu ludzi doświadczyło dotknięcia Bożej mocy, ale nade wszystko spotkania z żywym Bogiem.

Dzisiejsza Ewangelia niesie nam właśnie tę prawdę, że wypełniło się słowo zapowiadane przez Proroka – Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy Bóg z nami. Pan naprawdę jest pośród nas, jest z nami, jest przy nas, jest w nas. Jednocześnie jest to zaproszenie, żeby otworzyć oczy wiary na rzeczywistą obecność Jezusa w naszym życiu, który przychodzi w Słowie, w wydarzeniach, w modlitwie i może mieć realny wpływ na nasze życie, jeśli Mu tylko na to pozwolimy.

Tajemnica Bożego Narodzenia nabiera prawdziwego sensu dopiero wtedy, gdy to, co chcemy świętować zawładnie naszym życiem, wcieli się w naszą osobistą historię. Słowo, które nas od wczoraj prowadzi już bezpośrednio do Bożego Narodzenia jest pochodnią, dzięki której możemy oświecić swoje życie Życiem Pana Jezusa, które skutecznie wpłynie na bieg historii naszej egzystencji. Pozwólmy Panu Jezusowi, aby tego w nas dokonał.

——————————-

ks. Jacek Sokołowski MS – duszpasterz w Olsztynie

——————————-