CZY ZNAM TAKIEGO BOGA? Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   CZY ZNAM TAKIEGO BOGA?
5 lipca 2020

CZY ZNAM TAKIEGO BOGA?

XIV Niedziela zwykła, Rok A, II

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.
Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie».

(Mt 11, 25-30)


W liturgii słowa spotykamy się dziś z Bogiem, który objawia nam całe bogactwo swojego wnętrza: pokorny, cichy, łagodny, nieskory do gniewu, miłosierny, łaskawy. Nad każdym z tych określeń możemy zatrzymać się przez dłuższą chwilę z pytaniem: „Czy znam takiego Boga?”.

Bóg jest pokorny. To znaczy, że mogę zbliżyć się do niego bez lęku, że zachowam się nie tak jak trzeba, wypowiem nieporadną modlitwę, nie będę wiedział co mam mówić. Bóg jest cichy – i w ciszy daje się poznać. Nieskory do gniewu, a więc naprawdę mogę bez lęku przyjść, gdy upadnę. Miłosierny i łaskawy, a Jego największym pragnieniem jest obdarzyć mnie dobrem.

Ukojenie, które obiecuje Jezus tym, którzy do Niego przyjdą płynie właśnie z poznania takiego oblicza Ojca. Gdy zanurzysz się w pełnym pokoju sercu Boga, całe bogactwo Bożego wnętrza stanie się także Twoim udziałem.

——————————-

ks. Marek Koziełło MS – duszpasterz w parafii p.w. Matki Bożej Saletyńskiej w Gdańsku – Sobieszewie

——————————-