Czego Ci brakuje ? Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Czego Ci brakuje ?
16 sierpnia 2021

Czego Ci brakuje ?

Poniedziałek, XX Tydzień zwykły, Rok B, I

Wspomnienie św. Stefana Węgierskiego

Pewien człowiek podszedł do Jezusa i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?»
Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowuj przykazania».
Zapytał Go: «Które?»
Jezus odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego jak siebie samego».
Odrzekł Mu młodzieniec: «Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?»
Jezus mu odpowiedział: «Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i daj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!»
Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

(Mt 19, 16-22)


Młodzieniec podchodząc do Jezusa przychodzi z konkretnym zapytaniem o „więcej”. Jezus odpowiada – przecież wiesz: „jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania”. Sumienie nie pozwalało młodzieńcowi na tym pozostać. Czegoś mu w tym wszystkim brakowało. Przychodzi do Jezusa po konkretne instrukcje. I otrzymuje bardzo konkretne wytyczne, jednak nie jest w stanie ich przyjąć. Odchodzi smutny. Smutek zawsze towarzyszy albo grzechowi albo braku pełnienia woli Boga. Człowiek smutny to ten, który żyje bez nadziei, która ma źródło w miłości.

Jakie pytanie byś zadał stając przed Jezusem? Mając jedną okazję – jak ten młodzieniec – o co byś zapytał? Może czasem też masz poczucie, że „chcę czegoś więcej”. Niby jestem w porządku, ale to mi nie wystarcza.

W jakim momencie mojej wiary się znajduję? Czego dziś brakuje w moim życiu?Choć bohater dzisiejszej Ewangelii odchodzi smutny, to jednak słowa Jezusa dają nadzieję, dzisiaj dla nas. Można swoje życie przemienić na kroczenie do doskonałości. Ale tylko wtedy gdy poddasz się wołaniu Jezusa – przyjdź i chodź za Mną.

——————————-

ks. Jakub Dudek MS – duszpasterz w Sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu

——————————-