Co mnie napędza? Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Co mnie napędza?
16 lipca 2020

Co mnie napędza?

Czwartek, XV Tydzień zwykły, Rok A, II

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Jezus przemówił tymi słowami:
«Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie».

(Mt 11, 28-30)


W dzisiejszym świecie prąd stanowi podstawę naszego życia. Pomaga w codzienności, usprawnia komunikację, pozwala by jakieś narzędzie zrobiło coś za nas. Przyzwyczailiśmy się do korzystania z tego dobra. Jego brak jest dla nas ciosem, bo tak wiele opiera się na nim. Nagle okazuje się, że musimy sami coś zrobić, bardziej się postarać. Spróbujmy żyć przez kilka dni bez prądu… byłoby bardzo ciężko.

Ewangelia zaprasza nas, abyśmy zatrzymali się nad naszą codziennością. Abyśmy zadali sobie pytanie skąd czerpię siły na każdy dzień? Co mnie napędza? Czy jest to Jezus? Czy wir codziennej rutyny, męczącej, ale kontrolowanej przez mnie. Może chęć dobrobytu i „świętego spokoju”?

„Przyjdźcie”, „weźcie”, „uczcie się” – to nie w sobie mam odnaleźć siłę, ale w relacji z Nim. To Jezus „ładuje” nasze akumulatory wiary, nadziei i miłości, aby nawet gdy braknie „prądu” mieć świadomość, że jego dostawca jest obok, czeka by wyjść mi naprzeciw. Przez życie nie idę sam, to jarzmo mojej codzienności razem ze mną niesie Pan.

——————————-

ks. Łukasz Soczek MS – dyrektor Postulatu, mieszka w Dębowcu

——————————-