Chrystus Zwycięzca Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Chrystus Zwycięzca
25 maja 2020

Chrystus Zwycięzca

Poniedziałek, VII Tydzień Wielkanocny, Rok A, II

Uczniowie rzekli do Jezusa: «Oto teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie potrzeba, aby Cię kto pytał. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś».
Odpowiedział im Jezus: «Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie – każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną.
To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat».

(J 16, 29-33)


Dziś jesteśmy z uczniami ponownie w Wieczerniku. Apostołowie myślą, że już wszystko wiedzą o tajemnicy Chrystusa, jednak On uprzedza fakty wiedząc, że Go zostawią wobec wydarzeń męki i śmierci. Ale nie mówi im tego, by ich poniżyć, udowodnić że nic nie znaczą, ale ogłasza im Dobrą Nowinę, że mimo wszystko On jest Tym, który zwycięża panowanie zła na świecie oraz nasze ludzkie ograniczenia, przynosząc wyzwolenie z naszego grzechu.

Po raz kolejny przypomina wielką miłość Boga Ojca do nas, że posłał On swojego umiłowanego Syna Jezusa Chrystusa. Że Ten Boży Syn zstąpił od Boga do nas, że chodził po ziemi, doświadczając także ludzkich ograniczeń, przechodząc kolejne miejsca Ziemi Świętej, aż do doświadczenia cierpienia, męki i śmierci jako człowiek.

To dla nas słowo pokrzepienia, że zawsze możemy wrócić do Boga, że pomimo naszych niewierności, słabości i upadków, On i tak jest Zwycięzcą nad złem i śmiercią.

——————————-

ks. Maciej Wilczek MS – duszpasterz w Warszawie

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Nikt nie wierzył w Sokratesa do tego stopnia, by oddać życie za jego naukę; ale dla Chrystusa nawet ludzie prości i niewykształceni nie tylko gardzili opinią tego świata, lecz i odrzucali lęk przed śmiercią.”
(św. Justyn)
    "