Chcę przyjść Panie Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Chcę przyjść Panie
29 kwietnia 2021

Chcę przyjść Panie

Czwartek, IV Tydzień Wielkanocny, Rok B, I

Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.
Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić.
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.
Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».

(Mt 11, 25-30)


W Ewangelii słyszymy zaproszenie od Pana Jezusa. Wymaga ono od nas decyzji, rezygnacji z czegoś, po to, by spotkać się z Nim. Przyjdź – Jezus zaprasza, a to dopiero początek. “Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy obciążeni i utrudzeni jesteście“. Jak Bóg nas zna. Te nasze narzekania problemy, smutki i troski. Z tym wszystkim możemy przyjść do Niego! Nie wiem czy spotkałem w życiu osobę, która nie byłaby czymś zmęczonym, o coś zatroskanym, nie nosiła jakiejś trudności? Kiedy przyjdziemy do Jezusa, to czego możemy się spodziewać? Znajdziemy ukojenie i odpoczynek. A czy nie tego szukamy? Często szukamy spełnienia, zaspokojenia, przyjemności, szczęścia. Propozycja Jezusa: “Przyjdźcie a ja Was pokrzepię“.

Jarzmo i ciężar mogą odnosić się do obowiązków, jakie nakłada prawo Boże. Pan Jezus nikogo z nas nie zwolnił z nich. Jego jarzm, to przede wszystkim MIŁOŚĆ. O tym trzeba nam stale pamiętać. Kto podejmie ten trud otrzyma o wiele więcej niż może się spodziewać.

Niech w naszych sercach panuję wdzięczność za to zaproszenie na które możemy zawsze powiedzieć: TAK, chcę przyjść. Dziękujemy też za to, że możemy przyjść do Jezusa każdego dnia. Dziękujemy, że w Nim jest nasze zdrowie i u Niego znajdziemy ukojenie!

——————————-

ks. Tomasz Pękała MS – duszpasterz w Olsztynie

——————————-