Być autentycznym Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Być autentycznym
25 sierpnia 2020

Być autentycznym

Wtorek, XXI Tydzień zwykły, Rok A, II

Wspomnienie św. Józefa Kalasantego, prezbitera

Jezus przemówił tymi słowami:
«Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz zaniedbaliście to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie zaniedbywać. Ślepi przewodnicy, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są zdzierstwa i niepowściągliwości. Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta».

(Mt 23, 23-26)


Dzisiejsza Ewangelia zaprasza nas bardzo konkretnie do autentycznego życia słowem Bożym. Często możemy się zatrzymać na sprawach drugorzędnych, jak chociażby nasz wizerunek, bycie postrzeganym na zewnątrz jako dobry chrześcijanin, cieszyć się dobrą opinią środowiska, a w sercu możemy być bardzo daleko od Pana Boga. Dostajemy konkretne wartości, według których powinniśmy się kierować: sprawiedliwość, miłosierdzie, wiara…

Poprzez pełnione miłosierdzie, kierując się wiarą i bycie sprawiedliwym wobec bliźnich, odkrywamy że bycie uczniem Jezusa zakład prowadzenie stylu życia według wyznawanych wartości. Odkrywamy, że wiara bez konkretnych czynów jest martwa, a nasze życie przestaje owocować.

Bardzo dobrze oddają to słowa św. Pawła VI: „świat potrzebuje bardziej świadków niż nauczycieli, a nauczycieli – jeśli są świadkami…

——————————-

ks. Maciej Wilczek MS – duszpasterz w Warszawie

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

29 styczeń - Wieczór uwielbienia z Maryją

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Aby być świętym, trzeba być szalonym. Trzeba stracić głowę. To, co nas powstrzymuje od świętości, to brak refleksji, zastanowienia, modlitwy, zjednoczenia z Bogiem, którego do świętości koniecznie potrzeba.”
(św. Jan Vianney)
    "