BRAMA ŻYCIA Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   BRAMA ŻYCIA
12 kwietnia 2019

BRAMA ŻYCIA

Piątek, V Tydzień Wielkiego Postu, Rok C, I

Żydzi porwali za kamienie, aby Jezusa ukamienować. Odpowiedział im Jezus: «Ukazałem wam wiele dobrych czynów, które pochodzą od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie kamienować?»
Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Nie kamienujemy Cię za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty, będąc człowiekiem, uważasz siebie za Boga».
Odpowiedział im Jezus: «Czyż nie napisano w waszym Prawie: „Ja rzekłem: Bogami jesteście?” Jeżeli Pismo nazwało bogami tych, do których skierowano słowo Boże – a Pisma nie można odrzucić – to czemu wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: „Bluźnisz”, dlatego że powiedziałem: „Jestem Synem Bożym”? Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie! Jeżeli jednak dokonuję, to choć nie wierzylibyście Mi, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu».
I znowu starali się Go pojmać, ale On uszedł z ich rąk. I powtórnie udał się za Jordan, na miejsce, gdzie Jan poprzednio udzielał chrztu, i tam przebywał.
Wielu przybyło do Niego, mówiąc, iż Jan wprawdzie nie uczynił żadnego znaku, ale wszystko, co Jan o Nim powiedział, było prawdą. I wielu tam w Niego uwierzyło.

(J 10, 31-42)


Pasterza owiec rozpoznaje się szybko, po jego twarzy. Dobry pasterz jest pogodny i zatroskany, czasem bardzo zmęczony. Takiego Pasterza widzieli starsi Izraela, ale nie rozpoznali łagodnego serca, wiec chwycili w swoje ręce kamienie.

W La Salette Maryja mówi, że kamienie mogą zamienić się w zboże. Kamienie czyli słowa, czyny wymierzone przeciw bliźnim mogą przejść przemianę. Każda złość jest wymierzona w kierunku krzyża i musi przejść tę Bramę Życia, którą jest sam Chrystus. Jego łagodność i miłość radzi sobie z każdym moim kamieniem życiowym. Postaraj się na modlitwie nazwać kamienie, które trzymasz w reku, może używasz ich codziennie wobec najbliższych i przyzwyczaiłeś się do tego.

Rozmówcy Jezusa nie odkryli głębi spotkania, nie odkryli Bramy Życia, zareagowali pochopnie, emocjonalnie.
Wtedy znowu chcieli Go porwać siłą, lecz On uszedł ich rękom.

Jezus uchodzi ludziom mało uważnym, dzisiaj otrzymujemy tak dużo wiadomości, że trudno sobie z nimi poradzić. Modlitwa i trwanie w milczeniu ostrzy nasze zmysły i wrażliwość duchową. Bóg krok po kroku wchodzi w moje serce. Jeżeli jesteś zmęczony swoim życiem i codziennością, zaryzykuj przejście przez Bramę Życia, Dobry Pasterz czeka na ciebie.

Papież Franciszek w najnowszej adhortacji Christus Vivit skierowanej do młodych pisze; ,,On jest w tobie, jest z tobą i nigdy cię nie opuszcza. Niezależnie od tego, jak bardzo byś się oddalił, Zmartwychwstały jest obok ciebie, wzywa cię i czeka na ciebie, abyś zaczął od nowa. Kiedy czujesz się stary z powodu smutku, urazów, lęków, wątpliwości lub porażek, On będzie przy tobie, aby na nowo dać ci siłę i nadzieję”.

——————————-

ks. Łukasz Stachura MS – duszpasterz w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Mrągowie

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

29 styczeń - Wieczór uwielbienia z Maryją

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Aby być świętym, trzeba być szalonym. Trzeba stracić głowę. To, co nas powstrzymuje od świętości, to brak refleksji, zastanowienia, modlitwy, zjednoczenia z Bogiem, którego do świętości koniecznie potrzeba.”
(św. Jan Vianney)
    "