BOŻY OGIEŃ Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   BOŻY OGIEŃ
18 sierpnia 2019

BOŻY OGIEŃ

XX Niedziela zwykła, Rok C, I

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Chrzest mam przyjąć, i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie.
Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej».

(Łk 12, 49-53)


Bo w ogniu doświadcza się złoto, a ludzi miłych Bogu – w piecu utrapienia (Syr 2, 5).

Pragnieniem Jezusa jest oczyszczenie świata z grzechu, wypalenie skutków zła i odstępstwa od Boga. Po to przyszedł na ziemię, aby oddać swoje życie, „zanurzyć” się w śmierci (przyjąć chrzest) i przywrócić prawdziwe życie, które zostało odebrane przez grzech Adama i Ewy. Nie może doczekać się chwili kiedy Duch Święty rozpali serca tych, którzy uwierzyli w Zbawiciela i oczyści je pokazując prawdę i dając pokój wewnętrzny.

Chrystus zwraca uwagę na to, że pokój, który jest owocem działania Ducha Świętego jest inny od pokoju o który walczy świat. Nie łudzi się, że ujawnienie prawdy o tym, kim jest Bóg i kim jest człowiek przyniesie równowagę na ziemi. Wręcz przeciwnie. Rozpocznie się walka o prawdę, która podzieli ludzi.

Zastanów się czy pragniesz tak jak Jezus, żeby zapłonął w Tobie Boży ogień, który wypali wszystko, co jest sprzeczne w wolą Zbawiciela. Pomódl się do Ducha Świętego o dar pokoju wewnętrznego, który może przynieść tylko Duch Święty.

——————————-

ks. Piotr Grudzień MS – duszpasterz w parafii p.w. Matki Bożej Saletyńskiej w Warszawie

——————————-