Boża codzienność Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Boża codzienność
14 grudnia 2019

Boża codzienność

Sobota, II Tydzień Adwentu, Rok A, II

Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Kiedy schodzili z góry, uczniowie zapytali Jezusa:
«Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?» on odparł: «Eliasz istotnie przyjdzie i wszystko naprawi. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy ma od nich cierpieć». Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.

(Mt 17, 10-13)


W dzisiejszej Ewangelii słyszymy o uczniach schodzących z góry. Ta jest doświadczenie każdego z nas. Wychodząc z Eucharystii, kończąc spotkanie modlitewne czy rekolekcje, schodzimy z góry. Zostawiamy miejsce i rzeczy święte i wracamy do swojej codzienności. Na górze uczniowie nie mieli pytań. W trakcie przemienienia wszystko było dla nich jasne. Ale kiedy wracają do codzienności zaczynają mieć pytania. To jest postawa, każdego z nas. Jak żyć w każdej chwili naszego życia Ewangelią. Jak widzieć obecność i działanie Boga w naszej codzienności. Nie w jakiś wielkich wydarzeniach, ale w każdej minucie czy godzinie, pośród problemów, nałogów, grzechów czy zła, które nas otacza i które często jest naszym udziałem.

Z pomocą w tym, przychodzi nam nowy Eliasz – Jan Chrzciciel, który wskazuje na Jezusa, mówiąc o Nim, że jest Barankiem Bożym – Mesjaszem. Niech ten Adwent, będzie dla nas czasem tęsknoty za Bogiem. Bo jak zatęsknimy to będziemy bardziej GO wyczekiwać.

——————————-

ks. Jakub Dudek MS – duszpasterz w Sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu

——————————-