Bóg wie jak uzdrawiać Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Bóg wie jak uzdrawiać
16 lutego 2022

Bóg wie jak uzdrawiać

Środa, VI Tydzień zwykły, Rok C, II

Jezus i uczniowie przyszli do Betsaidy. Tam przyprowadzili Mu niewidomego i prosili, żeby się go dotknął. On ujął niewidomego za rękę i wyprowadził go poza wieś. Zwilżył mu oczy śliną, położył na niego ręce i zapytał: «Czy coś widzisz?» A gdy ten przejrzał, powiedział: «Widzę ludzi, bo gdy chodzą, dostrzegam ich niby drzewa».
Potem znowu położył ręce na jego oczy. I przejrzał on zupełnie, i został uzdrowiony; wszystko widział teraz jasno i wyraźnie.
Jezus odesłał go do domu ze słowami: «Tylko do wsi nie wstępuj!»

(Mk 8, 22-26)


Wiele znaków, cudów i uzdrowień uczynił Jezus. Każde było na swój sposób szczególne. Zawsze Pan działa tak, aby nieść nie tylko zdrowie ciała ale też i duszy.

Piękne jest to, że Jezus podchodzi zawsze indywidualnie do każdego potrzebującego człowieka. Kiedy przyprowadzają niewidomego, pragną aby ten tylko dotknął Jezusa. Ale Jezus bierze go za rękę i wyprowadza poza wieś. My również potrzebujemy czasem wyjść poza wieś. Potrzebujemy intymnego spotkania z Jezusem. Poza tłumami. Na osobistej modlitwie. Przecież nie musimy chodzić na wielkie spotkania charyzmatyczne, by doświadczyć uzdrowienia. Jezus leczy nas każdego dnia. W czasie adoracji, kiedy przyjmujemy Go w Komunii Świętej no i oczywiście przy kratkach konfesjonału. Tam się dokonują wielkie cuda. Nie w obecności tłumu… ale twarzą w twarz.

Wcześniej Jezus uzdrawia głuchoniemego poganina. Ten gest pokazuje, że rozpoczął się już czas głoszenia zbawienia poganom – tym którzy o Bogu nie słyszeli. Niewidomy zaś pochodzi z Betsaidy, był więc Żydem. Izrael słyszał o Bogu, ale przestał Go widzieć. Był ślepy, nie rozumiał. Jezus tym uzdrowieniem pokazuje, że przyszedł otworzyć oczy narodowi wybranemu.

Jezus uzdrawia niewidomego jakby na raty, dwuetapowo. Widzi niewyraźnie, potem wyraźnie. Gdybyśmy potrafili uważnie spojrzeć na historię naszych ciągnących się wad i grzechów, możemy zobaczyć, że im bardziej damy się Bogu wyprowadzić za wieś, to siła ich oddziaływania stopniowo się zmniejsza. Jak to odkryjemy zobaczymy, że On też działa w nas stopniowo. Pozwólmy Mu działać nie tak jak my chcemy czy oczekujemy, ale jak tego potrzebujemy. On wie jak nas uzdrawiać.

——————————-

ks. Jakub Dudek MS – katecheta w parafii Kobylanka

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

29 styczeń - Wieczór uwielbienia z Maryją

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Aby być świętym, trzeba być szalonym. Trzeba stracić głowę. To, co nas powstrzymuje od świętości, to brak refleksji, zastanowienia, modlitwy, zjednoczenia z Bogiem, którego do świętości koniecznie potrzeba.”
(św. Jan Vianney)
    "