Bóg w Ciebie wierzy Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Bóg w Ciebie wierzy
24 lipca 2019

Bóg w Ciebie wierzy

Środa, XVI Tydzień zwykły, Rok C, I

Wspomnienie św. Kingi, dziewicy

Owego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem. Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I mówił im wiele w przypowieściach tymi słowami:
«Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, jedne ziarna padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na grunt skalisty, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne wreszcie padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny.
Kto ma uszy, niechaj słucha!»

(Mt 13, 1-9)


Dzisiejsza przypowieść o siewcy pokazuje szczodrość Boga, ale i Jego zaufanie do człowieka, zaufanie, które po ludzku wydaje się marnotrawieniem. Siewca sieje wszędzie, nie szczędzi ziarna, nie rzuca go tylko na żyzną ziemię ale także na drogę, na skały czy między ciernie. Zawsze patrzymy na tę Ewangelię po to, aby mieć pragnienie ziemi, która wydaje owoc.

Jednak warto zauważyć, że Bóg sieje swoje Słowo wszędzie, jakby pokazywał, że nie szkoda mu ziarna na miejsca, w których nikt nie spodziewał by się owocu. Nikt, ale nie On.

Bóg w Ciebie wierzy, dziś teraz, sieje swoje łaski, a od nas zależy, czy na Jego ziarno się otworzymy i je przyjmiemy. Jeżeli nie widzisz owocu – nie martw się, Bóg dalej będzie siał, choć byś był drogą, skałą czy cierniami…

——————————-

ks. Jakub Dudek MS – duszpasterz w Sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Nikt nie wierzył w Sokratesa do tego stopnia, by oddać życie za jego naukę; ale dla Chrystusa nawet ludzie prości i niewykształceni nie tylko gardzili opinią tego świata, lecz i odrzucali lęk przed śmiercią.”
(św. Justyn)
    "