Tak rób, a będziesz zbawiony Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Tak rób, a będziesz zbawiony
4 października 2022

Tak rób, a będziesz zbawiony

Wtorek, XXVII Tydzień zwykły, Rok C, II

Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go w swoim domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która usiadłszy u nóg Pana, słuchała Jego słowa.
Marta zaś uwijała się około rozmaitych posług. A stanąwszy przy Nim, rzekła: «Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła».
A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona».

(Łk 10, 38-42)


Święty abba Antoni, kiedy mieszkał na pustyni, popadł raz w zniechęcenie i wielką ciemność wewnętrzną. I powiedział do Boga: “Panie, chcę się zbawić, ale mi myśli nie pozwalają: co mam robić w tym utrapieniu? Jak się zbawić?“. I chwilę potem, wyszedłszy na zewnątrz, zobaczył Antoni kogoś podobnego do siebie, kto siedział i pracował, potem wstawał od pracy i modlił się, a potem znowu siadał i plótł linę, i znów wstawał do modlitwy. A był to anioł Pański, wysłany po to, by go pouczyć i umocnić. I usłyszał Antoni głos anioła: “Tak rób, a będziesz zbawiony“. Gdy to usłyszał odczuł wielką radość i ufność; a robiąc tak, osiągnął zbawienie (1 Apo 1).

Martwisz się i niepokoisz o wiele…” Troski, trudności, szara codzienność, potrafią wprowadzić w zniechęcenie. Dzisiejsza Ewangelia chce nas najpierw pokrzepić. Nie jesteśmy w tym sami. W naszą codzienność wchodzi nasz Przyjaciel, który wnosi najlepszą cząstkę – siebie. Zaprasza, abyśmy poznając Jego, wydali owoc tego spotkania w codzienności. Przebywanie z Jezusem powinno rodzić we mnie otwartość do działania: słuchać i wypełniać Jego słowo.

Kiedy Matkę Teresę pytano w jaki sposób udaje jej się i skąd bierze siłę, by czynić tak wiele dla innych, odpowiadała: „Moją tajemnicą jest Jezus, Jego wielka miłość do nas, ludzi, modlitwa, medytacja, codzienna godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, śluby zakonne…”. Módl się i pracuj… “Tak rób, a będziesz zbawiony”.

——————————-

ks. Łukasz Soczek MS – duszpasterz w parafii saletyńskiej w Rzeszowie

——————————-