Będzie bolało… Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Będzie bolało…
27 marca 2019

Będzie bolało…

Środa, III Tydzień Wielkiego Postu, Rok C, I

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.
Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim».

(Mt 5, 17-19)


Wygląda na to, że nie ma wyboru. Skoro prawo Boże w swoim rdzeniu jest niezmienne, warto zawczasu oswoić się z takimi określeniami, jak: tradycjonalista, konserwatysta, niereformowalny, średniowiecze, ciemnogród, nie nadążający za duchem czasu, homofob, zamknięty, katol – które wcześniej, czy później polecą na naszą głowę. Oj, będzie bolało! Lepiej psychicznie się nastawić, chyba że ktoś zamierza „układać się” ze świecką, pseudo-postępową narracją.

Na pocieszenie warto zauważyć, że konserwatyzm posiada swoją perspektywę: kto ma korzenie, w każdym pokoleniu będzie przeżywał wiosnę, kto nie ma korzeni, co najwyżej raz się zazieleni (wywołanie skojarzeń z nowo tworzącym się ugrupowaniem polityczno-ideologicznym jest zamierzone).

——————————-

ks. Dariusz Rozum MS – duszpasterz, rekolekcjonista, obecnie posługuje w Warszawie

——————————-


Zapraszam na Różańcowe dni skupienia do Dębowca!