Różańcowe dni skupienia Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Różańcowe   ❯   Różańcowe dni skupienia

RÓŻAŃCOWE DNI SKUPIENIA

Tajemnica II – Nawiedzenie św. Elżbiety
14-16 czerwca 2019

 

fot. Iwona Józefiak OCV

 

Drugą edycję Różańcowych Dni Skupienia w Domu Rekolekcyjnym w Dębowcu

– mamy już za sobą!

Dziękuję wszystkim, którzy mimo upalnych dni, tak licznie przybyli z wielu zakątków Polski: z Dębowca, Jasła, Kobylanki, Jodłowej, Wisowej, Dębowej, Krosna, Mielca, Wadowic Górnych, Rzeszowa, Krakowa, Wieliczki, Cieszyna, Ostrowi Mazowieckiej i Warszawy.

Dni skupienia zgromadziły prawdziwie wielopokoleniową rodzinę: dzieci i młodzież, dorosłych i osoby starsze. I chociaż najmłodsi szli niezależnym, właściwym dla ich wieku rytmem spotkań i zabawy, nie zabrakło momentów wspólnej modlitwy, zwłaszcza tej różańcowej.

Ćwiczenia duchowne koncentrowały się wokół drugiej, radosnej tajemnicy różańca św., Nawiedzenia Św. Elżbiety. Uczestnicy, w oparciu o cztery kroki lectio divina, mieli okazję, więcej czasu niż zazwyczaj, poświęcić na spotkanie z ewangelicznym opisem tego radosnego i przepełnionego Duchem Św. spotkania. Fotoreprodukcja pięknego witrażu sceny Nawiedzenia z katedry w Tours, która umieszczona była w kaplicy domu rekolekcyjnego, z pewnością sprzyjała lekturze, medytacji, modlitwie i kontemplacji.

Uczestnicy Różańcowych Dni Skupienia wzięli udział w autokarowej wycieczce po Beskidzie Niskim. Jednym z przystanków była Cerkiew p.w. Św. Michała Archanioła, którą zwiedziliśmy dzięki życzliwości Ks. Józefa, proboszcza parafii Desznica, a po której z pasją oprowadziła nas P. Barbara z Kotani.

Za pomoc w organizacji II edycji Różańcowych Dni Skupienia z serca dziękuję Iwonie Józefiak OCV za pomoc na każdym kroku, diakonowi Tomkowi za słowo wprowadzenia do lectio divina, klerykowi Staszkowi za śpiew Akatystu, Ani i Natalii za opiekę nad dziećmi, Patrycji i Pawłowi oraz ks. Kazimierzowi za oprawę muzyczną naszych modlitewnych i biesiadnych spotkań.

Do zobaczenia za rok! Termin kolejnych dni skupienia już wkrótce!

Ks. Dariusz Rozum MS

 

RADIO VIA – ZAPOWIEDŹ RÓŻAŃCOWYCH DNI SKUPIENIA

 

Powrót do strony początkowej…

Nadchodzące wydarzenia
23
WRZ
Rekolekcje kapłańskie I tura 2019

Zapraszamy na I turę Rekolekcji Kapłańskich w dniach 23-26... czytaj więcej

kapłani

Godzina rozpoczęcia 18:00

28
WRZ
Pielgrzymka do Niepokalanowa

  Zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa, która... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 06:00

11
PAŹ
Pojednanie z kryzysem wieku średniego

  Sesja "Pojednanie z kryzysem wieku średniego" prowadzona... czytaj więcej

dla osób powyżej 35 roku życia

Godzina rozpoczęcia 18:45

Droga życia

„Pragnienie, by żyć lepiej, nie jest niczym złym, ale błędem jest styl życia, który wyżej stawia dążenie do tego, by mieć aniżeli być, i chce więcej mieć, nie po to aby bardziej być, lecz by doznać w życiu najwięcej przyjemności.”
(św. Jan Paweł II)

 


Galerie Foto Centrum Pojednania – Warto zobaczyć


" "
" "
" "
" "