Różańcowe dni skupienia Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Różańcowe   ❯   Różańcowe dni skupienia

RÓŻAŃCOWE DNI SKUPIENIA

Tajemnica II – Nawiedzenie św. Elżbiety
14-16 czerwca 2019

 

fot. Iwona Józefiak OCV

 

Drugą edycję Różańcowych Dni Skupienia w Domu Rekolekcyjnym w Dębowcu

– mamy już za sobą!

Dziękuję wszystkim, którzy mimo upalnych dni, tak licznie przybyli z wielu zakątków Polski: z Dębowca, Jasła, Kobylanki, Jodłowej, Wisowej, Dębowej, Krosna, Mielca, Wadowic Górnych, Rzeszowa, Krakowa, Wieliczki, Cieszyna, Ostrowi Mazowieckiej i Warszawy.

Dni skupienia zgromadziły prawdziwie wielopokoleniową rodzinę: dzieci i młodzież, dorosłych i osoby starsze. I chociaż najmłodsi szli niezależnym, właściwym dla ich wieku rytmem spotkań i zabawy, nie zabrakło momentów wspólnej modlitwy, zwłaszcza tej różańcowej.

Ćwiczenia duchowne koncentrowały się wokół drugiej, radosnej tajemnicy różańca św., Nawiedzenia Św. Elżbiety. Uczestnicy, w oparciu o cztery kroki lectio divina, mieli okazję, więcej czasu niż zazwyczaj, poświęcić na spotkanie z ewangelicznym opisem tego radosnego i przepełnionego Duchem Św. spotkania. Fotoreprodukcja pięknego witrażu sceny Nawiedzenia z katedry w Tours, która umieszczona była w kaplicy domu rekolekcyjnego, z pewnością sprzyjała lekturze, medytacji, modlitwie i kontemplacji.

Uczestnicy Różańcowych Dni Skupienia wzięli udział w autokarowej wycieczce po Beskidzie Niskim. Jednym z przystanków była Cerkiew p.w. Św. Michała Archanioła, którą zwiedziliśmy dzięki życzliwości Ks. Józefa, proboszcza parafii Desznica, a po której z pasją oprowadziła nas P. Barbara z Kotani.

Za pomoc w organizacji II edycji Różańcowych Dni Skupienia z serca dziękuję Iwonie Józefiak OCV, diakonowi Tomkowi za słowo wprowadzenia do lectio divina, klerykowi Staszkowi za śpiew Akatystu, Ani i Natalii za opiekę nad dziećmi, Patrycji i Pawłowi oraz ks. Kazimierzowi za oprawę muzyczną naszych modlitewnych i biesiadnych spotkań.

Do zobaczenia za rok! Termin kolejnych dni skupienia już wkrótce!

Ks. Dariusz Rozum MS

 

RADIO VIA – ZAPOWIEDŹ RÓŻAŃCOWYCH DNI SKUPIENIA

 

Powrót do strony początkowej…

Nadchodzące wydarzenia
17
PAŹ
Msza św. katecheza i modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie

Zapraszamy na cykl Msza św. katecheza i modlitwa o uzdrowienie i... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00

18
PAŹ
Kurs Filipa 2019

Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Kurs Filipa do... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00

04
LIS
Rekolekcje kapłańskie II tura 2019

Zapraszamy na II turę Rekolekcji Kapłańskich w dniach 4-7... czytaj więcej

kapłani

Godzina rozpoczęcia 18:00

Droga życia

„Sukces czeka na tego, kto jest gotów się uniżyć”
(Midrasz)

 

"