Pielgrzymka do Niepokalanowa Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Różańcowe   ❯   Pielgrzymka do Niepokalanowa

PIELGRZYMKA DO NIEPOKALANOWA

28-29 września 2019 – Z Niepokalaną modlimy się o pokój


  Nasza wyprawa do Niepokalanowa w ostatnią sobotę i niedzielę września nie była łatwa. Miały jechać 52 osoby, potem liczba zmalała do 21, a na końcu okazało się, że w Niepokalanowie stanęło 16 czcicieli Matki Bożej i św. Maksymiliana.

  To był wyjazd połączony z adoracją i modlitwą różańcową w intencji pokoju. Nie „zaliczaliśmy” po drodze żadnych innych sanktuariów. Ks. Dariusz Rozum MS – pomysłodawca wyjazdu – tak sobie wymarzył, że jedziemy w jedno miejsce z konkretną misją. W niedzielę tylko zaplanowaliśmy pobyt w Muzeum Powstania Warszawskiego w Stolicy, co jak najbardziej wpisywało się w naszą intencję modlitewną. Szatan z pewnością nie był zadowolony, że pod sztandarem Niepokalanej Matki chcemy się zgromadzić i czuwać w kaplicy wieczystej adoracji, ale nie daliśmy mu tej satysfakcji, że nas zniechęcił i uniemożliwił naszą pielgrzymkę. Z chwilą wjazdu na teren klasztoru w Niepokalanowie, doświadczyliśmy Bożego błogosławieństwa i tak już zostało do końca.

  W czasie wolnym każdy sam chodził, oglądał, kupował, przeżywał co chciał i jak chciał. O godz. 1500 odmówiliśmy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia i uczestniczyliśmy we Mszy św. w dawnej kaplicy, która pamięta Ojca Maksymilina Kolbe. Po Eucharystii dane nam było uczcić jego relikwie, nawiedziliśmy celę, z której aresztowano założyciela Niepokalanowa i gdzie zaczęła się jego droga do męczeństwa. Jeden z braci zakonnych oprowadził naszą grupkę po Muzeum, inny uruchomił dla nas Panoramę Tysiąclecia. Po kolacji chętni udali się z różańcem w ręku na zakonny cmentarz. Wśród licznych grobów odszukaliśmy mogiłę śp. księcia Druckiego-Lubeckiego – ofiarodawcę gruntów pod budowę Niepokalanowa i Franciszka Gajowniczka, za którego Ojciec Kolbe poszedł dobrowolnie na śmierć do bunkra głodowego. Od wieczora do rana mogliśmy na zmianę czuwać przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji „Gwiazda Niepokalanej”. 

  W niedzielę po śniadaniu byliśmy na Mszy św. w Bazylice wraz z rzeszą wiernych. Ks. Darek przewodniczył tej Eucharystii. Po wspólnej fotografii złożyliśmy przed figurą Niepokalanej akt oddania się Maryi w duchu św. Maksymiliana, wyrażając gotowość, by Ona mogła nas używać jako swoją własność, kiedy, jak i do czego zechce. Wtedy pojechaliśmy do Warszawy, by z przewodnikiem zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. Dwugodzinne spotkanie z dramatyczną, choć bohaterską historią zakończył film „ Miasto ruin”.

  Wróciliśmy wieczorem do naszych domów ubogaceni duchowo, z pragnieniem gorliwej modlitwy i zawierzenia naszych spraw Matce Najświętszej. Okazji nie zabraknie, bo właśnie rozpoczął się październik i w każdym kościele jest nabożeństwo różańcowe. A modlitwa o pokój – zawsze aktualna i potrzebna!

Iwona Józefiak OCV

 

 

Powrót do strony początkowej…

Nadchodzące wydarzenia
17
PAŹ
Msza św. katecheza i modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie

Zapraszamy na cykl Msza św. katecheza i modlitwa o uzdrowienie i... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00

18
PAŹ
Kurs Filipa 2019

Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Kurs Filipa do... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00

04
LIS
Rekolekcje kapłańskie II tura 2019

Zapraszamy na II turę Rekolekcji Kapłańskich w dniach 4-7... czytaj więcej

kapłani

Godzina rozpoczęcia 18:00

Droga życia

„Sukces czeka na tego, kto jest gotów się uniżyć”
(Midrasz)

 

"