Czwartek, 27 kwietnia 2017 r.


Słowo Boże:


Subskrypcja

Subskrypcja na codzienną Liturgię Słowa z homilią. Użyj poniższego formularza.

W Centrum Pojednania

Zobacz

Zatrzymaj się...

Maryja płacze

Jej słowa i jej smutne oblicze, po którym spływają łzy, nie czynią nic innego tylko powtarzają z czułością to, co powiedziała w Kanie Galilejskiej: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Te słowa zapewniają nas o najwyższej trosce Matki Najświętszej o nasze zbawienie. Te słowa pobudzają nas do wiernej uległości Jej Synowi, Jezusowi Chrystusowi. Jakże delikatne ale także mocne są Jej słowa! Czyż można Jej nie słuchać, jeśli Ona „nieustannie się za nas modli”, jeśli „od tak dawna cierpi za nas”? Ona stoi u stóp Krzyża i „podtrzymuje” ramiona Swojego Syna, wyciągnięte na Krzyżu dla naszego zbawienia. Jakże można Jej nie słuchać, jeśli nie tylko daje "pobożne" rady o Mszy św., poście i modlitwie, ale z bólem mówi o ludziach głodnych i umierających w ramionach rodziców dzieciach, troszczy się o zboże, które się psuje, o ziemniaki, które gniją, martwi się bezowocnością ludzkiej pracy i brakiem chleba!

REKOLEKCJE INDYWIDUALNE

 

Przy Jezusie i Maryi    La Salette to wspaniałe, wysoko położone sanktuarium w Alpach Francuskich. Naturalne warunki sprzyjają ciszy i skupieniu. Podobnie jak La Salette, Dębowiec jest również pięknie usytuowany i tworzy szczególny klimat modlitwy: spotkania z Bogiem i wpatrywania się w Maryję.

 

    Już wiele osób przeżyło rekolekcje indywidualne lub własne dni skupienia w naszym Centrum Pojednania La Salette. W naszym ośrodku duchowości, podejmują takie rekolekcje osoby świeckie oraz duchowne i konsekrowane.

 

   Program, czas i temat rekolekcji ustalane są indywidualnie z osobą zgłaszającą się. Zwykle trwają one przynajmniej trzy dni, podczas których proponujemy wprowadzenie w modlitwę osobistą i medytację, konferencje tematyczne, możliwość przystąpienia do sakramentu Pokuty i Pojednania i rozmowy indywidualne z kierownikiem duchowym, a także codzienną Eucharystię z homilią. Najczęściej pragnieniem zgłaszających się jest milczenie i modlitwa w całkowitym skupieniu. Uczestnicy mają do dyspozycji nie tylko własny pokój, ale również kościół i kaplicę, biblioteczkę i salę multimedialną, duży teren sanktuarium i ciekawą okolicę. Posiłki można spożywać indywidualnie lub wraz ze wspólnotą zakonną.

 

   Dla mieszkających w okolicy, dajemy możliwość rekolekcji na zasadzie dojazdu. Mieszkając w swoim domu, można przeżyć takie rekolekcje na dwa sposoby. Pierwsza, intensywna i kilkudniowa forma opiera się na dynamice powyżej opisanej. Druga rozłożona jest w czasie i polega bardziej na własnej pracy z tekstami czy nagraniami konferencji i spotkaniach z prowadzącym co kilka dni lub tygodni.

 

   Zgłoszenia przyjmujemy od osób indywidualnych, małżeństw i rodzin, grup i wspólnot. Prosimy o kontakt przynajmniej na kilka dni przed przyjazdem. Koszty to ok. 75 zł za dobę, lecz uzgadniamy je wg możliwości zgłaszających się.