Indywidualne Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Rekolekcje   ❯   Indywidualne

REKOLEKCJE INDYWIDUALNE
La Salette to wspaniałe, wysoko położone sanktuarium w Alpach Francuskich. Naturalne warunki sprzyjają ciszy i skupieniu. Podobnie jak La Salette, Dębowiec jest również pięknie usytuowany i tworzy szczególny klimat modlitwy: spotkania z Bogiem i wpatrywania się w Maryję.
Już wiele osób przeżyło rekolekcje indywidualne lub własne dni skupienia w naszym Centrum Pojednania La Salette. W naszym ośrodku duchowości, podejmują takie rekolekcje osoby świeckie oraz duchowne i konsekrowane.
Program, czas i temat rekolekcji ustalane są indywidualnie z osobą zgłaszającą się. Zwykle trwają one przynajmniej trzy dni, podczas których proponujemy wprowadzenie w modlitwę osobistą i medytację, konferencje tematyczne, możliwość przystąpienia do sakramentu Pokuty i Pojednania i rozmowy indywidualne z kierownikiem duchowym, a także codzienną Eucharystię z homilią. Najczęściej pragnieniem zgłaszających się jest milczenie i modlitwa w całkowitym skupieniu. Uczestnicy mają do dyspozycji nie tylko własny pokój, ale również kościół i kaplicę, biblioteczkę i salę multimedialną, duży teren sanktuarium i ciekawą okolicę. Posiłki można spożywać indywidualnie lub wraz ze wspólnotą zakonną.
Dla mieszkających w okolicy, dajemy możliwość rekolekcji na zasadzie dojazdu. Mieszkając w swoim domu, można przeżyć takie rekolekcje na dwa sposoby. Pierwsza, intensywna i kilkudniowa forma opiera się na dynamice powyżej opisanej. Druga rozłożona jest w czasie i polega bardziej na własnej pracy z tekstami czy nagraniami konferencji i spotkaniach z prowadzącym co kilka dni lub tygodni.
Zgłoszenia przyjmujemy od osób indywidualnych, małżeństw i rodzin, grup i wspólnot. Prosimy o kontakt przynajmniej na kilka dni przed przyjazdem. Koszty to ok. 75 zł za dobę, lecz uzgadniamy je wg możliwości zgłaszających się.

Wartość ciszy
Owocem ciszy jest modlitwa. Owocem modlitwy jest wiara. Owocem wiary jest miłość. Owocem miłości jest służba. Owocem służby jest pokój
Nadchodzące wydarzenia
28
LIS
Katechezy dla dorosłych

Zapraszamy na: KATECHEZY DLA DOROSŁYCH LITURGIĘ... czytaj więcej

osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 18:45

19
GRU
Szczęśliwe małżeństwo

Katechezy przedmałżeńskie dla... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 19:00

18
LUT
Pielgrzymujemy do Ziemi Świętej

Może to propozycja dla Ciebie? Pielgrzymujemy do Ziemi... czytaj więcej

osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 00:00