Czwartek, 27 kwietnia 2017 r.


Słowo Boże:


Subskrypcja

Subskrypcja na codzienną Liturgię Słowa z homilią. Użyj poniższego formularza.

W Centrum Pojednania

Zobacz

Zatrzymaj się...

Maryja płacze

Jej słowa i jej smutne oblicze, po którym spływają łzy, nie czynią nic innego tylko powtarzają z czułością to, co powiedziała w Kanie Galilejskiej: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Te słowa zapewniają nas o najwyższej trosce Matki Najświętszej o nasze zbawienie. Te słowa pobudzają nas do wiernej uległości Jej Synowi, Jezusowi Chrystusowi. Jakże delikatne ale także mocne są Jej słowa! Czyż można Jej nie słuchać, jeśli Ona „nieustannie się za nas modli”, jeśli „od tak dawna cierpi za nas”? Ona stoi u stóp Krzyża i „podtrzymuje” ramiona Swojego Syna, wyciągnięte na Krzyżu dla naszego zbawienia. Jakże można Jej nie słuchać, jeśli nie tylko daje "pobożne" rady o Mszy św., poście i modlitwie, ale z bólem mówi o ludziach głodnych i umierających w ramionach rodziców dzieciach, troszczy się o zboże, które się psuje, o ziemniaki, które gniją, martwi się bezowocnością ludzkiej pracy i brakiem chleba!

Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu zaprasza na:

  • Sesje tematyczne dla pogłębienia wiary
  • Rekolekcje dla małżeństw i narzeczonych
  • Rekolekcje czytelników Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej
  • Rekolekcje Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej (ARS)
  • Rekolekcje Trzeźwościowe
  • Czuwanie Trzeźwościowe (pierwszy tydzień sierpnia)
  • Rekolekcje kapłańskie
  • Rekolekcje dla osób konsekrowanych
  • Rekolekcje nauczycieli

 

 

Prowadzimy również:

 

* Spotkania dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych - druga niedziela miesiąca, godz. 16:00 (przerwa w lipcu i sierpniu). Sposobność spotkania osób w podobnej sytuacji, okazja do rozmowy i stworzenia wspólnoty, możliwość pogłębiania wiary poprzez modlitwę i katechezę... Raz w roku umożliwiamy przeżycie rekolekcji zamkniętych.

 

* Katechezy dla dorosłych -we środy, po Mszy świętej wieczornej, przybliżamy zagadnienia wiary w sposób możliwie prosty, ale dojrzały. W roku 2017 omawiamy Psalmy i modlimy się Liturgią Godzin. Zapraszamy.

 

* Dni skupienia dla osób duchownych i konsekrowanych, spowiednictwo -posługujemy we wspólnotach zakonnych jako spowiednicy, prowadzimy dni skupienia, rekolekcje. Po wcześniejszym uzgodnieniu służymy towarzyszeniem duchowym podczas indywidualnego pobytu w naszym domu rekolekcyjnym.