2021-10-01 Piątek, XXVI Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-10-01 Piątek, XXVI Tydzień zwykły

HOMILIA

Piątek, XXVI Tydzień zwykły, Rok B, I

Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła

(Łk 10, 13-16)


https://pixabay.com/pl/photos/

Dopiero osobiste doświadczenie spotkania z Jezusem, może zmienić życie człowieka
(św. Edyta Stein)

Korozain i Betsaida

W dzisiejszej Ewangelii Jezus skarży się: „Biada Tobie Korozain, biada tobie Betsaido”. Owe miasta leżą na brzegu jeziora Galilejskiego, gdzie Jezus często bywał i gdzie głosił Ewangelię.

Betsaida była miastem Filipa, Andrzeja i Piotra, a Korozain było parę kilometrów od Karafnał, miejsca, gdzie Jezus uczynił bardzo wiele cudów, ale mimo to te miasta się nie nawróciły, niczego nie zmieniły w swoim życiu. Dziś Bóg woła nas do nawrócenia.

Ale jest też prawdą, że możemy w życiu słuchać wiele Słowa Bożego czy homilii, bardzo wiele doświadczyć, ale wcale się nie nawracać. Można doznać bardzo wielu łask i nie uczynić nawet jednego kroku, aby się nawracać. Doświadczenie życia uczy, że można się na Słowo Boże uodpornić, że można być cały czas skoncentrowanym na sobie i myśleć tylko o sobie i nie nawracać się.

Sytuacja zatwardziałego serca jest jeszcze bardziej podkreślona, kiedy Jezus mówi: „gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i popiele by się nawróciły”. Tyr i Sydon to były miasta portowe, które słynęły nie tylko z bogactwa, ale także z liberalnej moralności i rozpusty.

Jezus odsłania przed nami tajemnicę miłosierdzia Bożego. Miłosierdzie ma moc wyprowadzić człowieka z każdego grzechu, z każdego zniewolenia.

Powrót do Boga jest zawsze możliwy. Pamiętajmy o celniku Mateuszu i jego niewoli pieniądza, czy też o Jawnogrzesznicy, którą Jezus uwolnił od niewoli grzechów ciała.

Bóg pragnie dla nas tylko jednego, abyśmy uznali swój grzech, pozwolili nawrócić się i przyjęli miejsce w Jego domu. To Jego pragnienie czyni Go naszym sługą.

Przytoczone ewangeliczne przykłady, mówią nam, że także my – podobnie jak oni – możemy być odnalezieni przez Boga – Sługę.

——————————-

ks. Bohdan Dutko MS – dyrektor Centrum Pojednania ” La Salette”

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
08
LIS
Rekolekcje kapłańskie I tura 2021

Zapraszamy na I turę Rekolekcji Kapłańskich w dniach 8 - 11... czytaj więcej

kapłani

Godzina rozpoczęcia 18:00

15
LIS
Rekolekcje kapłańskie II tura 2021

Zapraszamy na II turę Rekolekcji Kapłańskich w dniach 15 – 18... czytaj więcej

kapłani

Godzina rozpoczęcia 18:00

19
LIS
Rekolekcje Trzeźwościowe – 3

REKOLEKCJE TRZEŹWOŚCIOWE Kolejne spotkanie 19 listopad... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

„Miłość Boga jest przedsmakiem nieba.”
(św. Jan Maria Vianney)
< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >