2021-02-17 Środa Popielcowa Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-02-17 Środa Popielcowa

HOMILIA

Środa, VI Tydzień zwykły, Rok B, I

Popielec

(Mt 6, 1-6. 16-18)


foto from https://pixabay.com/pl/

Żyć w ukryciu

Kohelet, w swej mądrości uczy nas, że w życiu są wyznaczone czasy na radość i smutek, zasiew i zbiory. Dobrze jest być wdzięcznym Bogu za wszystkie doświadczenia.

Dzisiejszy dzień jest wejściem w wyjątkowy czas naszej religijności. To są dni na pokorne uznanie siebie za grzesznika potrzebującego umartwienia i spotkania z Bogiem miłosiernym. To są dni szczególnego zjednoczenia się z cierpieniami Jezusa. Zaufajmy prawdzie jaką Bóg przygotował dla nas na czas tych czterdziestu dni, i przyjmijmy niezmienną otwartość Boga na życie każdego z nas.

Dobrze będzie pozostać z pytaniem; „Czego oczekujesz ode mnie Boże, w tym Wielkim Poście, co dla mnie przygotowałeś? Czego mam się nauczyć?” To nie są łatwe pytania, bo one prowadzą nas w głąb relacji z Bogiem, a my lubimy się ślizgać na powierzchni, być płytko.

W życiu dążymy do uzyskania pewnej stabilności finansowej, uczuciowej, relacyjnej, i wreszcie duchowej. Jezus w dzisiejszej Ewangelii proponuje nam trzy punkty podparcia, które sprawiają pewność duchową i życiową, które pozwalają zachować pion życia. To są trzy uczynki; miłosierdzie, modlitwa i post umartwienia. Podpierając na nich, możemy być pewni, że Wielki Post będzie owocny i dobrze przygotuje nas na Święta Paschalne. Wchodzimy w czas gromadzenia dóbr w niebie i to w taki sposób, żeby ich nikt nie widział. Bo jest pokusa, by czynić dobro na pokaz, a wtedy stajemy się duchowymi bogaczami w oczach innych ludzi. Takie podejście trzeba zdecydowanie porzucić. Jezus mówi, by tak czynić dobro, aby ludzie widzieli wasze dobre czyny i chwalili Ojca. Mamy czynić dobro nie po to, by być w centrum uwagi, ale by Ojciec był uwielbiony i chwalony. Tak żyć w Wielkim Poście, by ludzie żyjący wokół mnie mogli powiedzieć: „Jaki ten Bóg jest dobry”!

Każda minuta twojej modlitwy jest w sercu Boga. Każdy czyn miłosierdzia uczyniony z miłością jest zapisany. Bóg odda nam w wieczności. Zamieni godziny na nieskończoność i obdarzy nas swoją miłością. To jest cel naszej wędrówki: pozostać w miłości Ojca, być nią wypełnionym.

——————————-

ks. Łukasz Stachura MS – duszpasterz parafii p.w. MB Saletyńskiej w Mrągowie

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
12
MAR
Rekolekcje trzeźwościowe – 1

Zapraszamy na spotkanie skierowane wszystkich, którzy szukają... czytaj więcej

Dorośli

Godzina rozpoczęcia 18:00

19
MAR
Rekolekcje dla osób w związkach niesakramentalnych

Zapraszamy na Rekolekcje dla osób w związkach... czytaj więcej

Dorośli

Godzina rozpoczęcia 17:00

26
MAR
Pojednanie z utraconym dzieciństwem

Sesja "Pojednanie z utraconym dzieciństwem" prowadzona jest w ramach... czytaj więcej

osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 18:00


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

Droga życia

„Nie wychodź na świat, wróć do siebie samego: we wnętrzu człowieka mieszka prawa.”
(św. Augustyn)
< POCZTÓWKA Z DĘBOWCA >

Foto z Dębowca

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >