2021-02-15 Poniedziałek, VI Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-02-15 Poniedziałek, VI Tydzień zwykły

HOMILIA

Poniedziałek, VI Tydzień zwykły, Rok B, I

(Mk 8, 11-13)


foto from https://pixabay.com

Znak Jonasza

Zaraz po rozmnożeniu chleba faryzeusze żądają od Jezusa znaku, nie po to, aby umocnić wiarę w Niego, ale po to, aby wystawić Go na próbę. Izraelici podczas wędrówki przez pustynię także żądali znaku Bożej Obecności: „Czy też Pan jest rzeczywiście wśród nas, czy też nie?” (Wj 17,6). Kto ciągle domaga się znaków, ten nie okazuje zaufania, a wręcz przeciwnie, sam dla siebie staje się oparciem w każdej sytuacji. Zatwardziałość faryzejskiego serca jest szczególna, zamyka im uszy na głos Jezusa, który dla ludzi słabych i grzesznych, będzie Słowem niosącym radość i zbawienie.

Znak samego Boga

W znaku ukryta jest rzeczywistość, którą znak przedstawia. Jezus jest sam największym Znakiem, w którym ukryta jest rzeczywistość Boga. W Nim widzimy, jak Bóg ukochał człowieka. Ta Miłość nie jest selektywna lecz otwarta na każdego. Ta Miłość jest wydarzeniem, które ciągle trwa, nawet wtedy, kiedy wydaje się nam, że na Nią nie zasłużyliśmy. Jezus będzie mówił, że żaden znak nie będzie dany, oprócz znaku Jonasza. Jak Jonasz był we wnętrznościach ryby trzy dni, a potem został wyrzucony na zewnątrz, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni w grobie, a później Bóg wyprowadzi Go ze śmierci do życia. Zmartwychwstanie! Kiedy Pan Bóg daje Nowe Życie, wtedy łamie śmierć i sprawia, że możemy wychodzić do siebie z miłością i nie będziemy się bać umierania.

Znak w Kościele

Ten Znak został zanurzony w Kościół. Jest szczególnie obecny w Eucharystii, gdzie jest ukryta Miłość samego Boga, gdzie w Chlebie i w Winie celebrujemy Znak Jonasza. Panie, przymnażaj nam wiary. Chcemy iść za Tobą. Chcemy być z Tobą w łodzi – to znaczy w Kościele i przeprowadzaj nas na drugą stronę… do Nieba.

——————————-

ks. Zbigniew Wal MS – duszpasterz Centrum Pojednania w Dębowcu

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
12
MAR
Rekolekcje trzeźwościowe – 1

Zapraszamy na spotkanie skierowane wszystkich, którzy szukają... czytaj więcej

Dorośli

Godzina rozpoczęcia 18:00

19
MAR
Rekolekcje dla osób w związkach niesakramentalnych

Zapraszamy na Rekolekcje dla osób w związkach... czytaj więcej

Dorośli

Godzina rozpoczęcia 17:00

26
MAR
Pojednanie z utraconym dzieciństwem

Sesja "Pojednanie z utraconym dzieciństwem" prowadzona jest w ramach... czytaj więcej

osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 18:00


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

Droga życia

„Nie wychodź na świat, wróć do siebie samego: we wnętrzu człowieka mieszka prawa.”
(św. Augustyn)
< POCZTÓWKA Z DĘBOWCA >

Foto z Dębowca

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >