2021-02-04 Czwartek, IV Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-02-04 Czwartek, IV Tydzień zwykły

HOMILIA

Czwartek, IV Tydzień zwykły, Rok B, I

(Mk 6, 7-13)


Moc rozesłania

Mówi się, że przyzwyczajenie to druga natura człowieka. Ciekawe jest to, że łatwiej przyzwyczaić się do złego niż dobrego. Dobro wymaga, zaprasza do przekraczania siebie, otwiera na drugiego. Zło zaprasza do egoizmu i hedonizmu. W dzisiejszej Ewangelii słyszymy wezwanie do nawrócenia. Nic nowego – trochę przyzwyczailiśmy się do tych słów. Nie jest łatwo przekroczyć siebie, ale chcemy się nawracać. Nawrócenie zaczyna się bardzo pozornie – od słuchania, od wołania i częstego wsłuchiwania się w ten Głos.

Jezus przywołał do siebie”… Apostołowie najpierw musieli usłyszeć głos Jezusa, by pójść tam, gdzie sam zamierzał iść. W tekście nie ma nic o tym, że Apostołowie ociągali się, bali się czy sobie poradzą. Moc rozesłania jest tak wielka, że przekracza człowieka. Słowo Boże jest tak mocne, że Apostołowie śmiało idą pełnić wolę Mistrza. Niestety są przypadki kiedy uczniowie już nie są rozesłani przez Jezusa, ale sami rozchodzą się. Pierwszym jest Judasz, który odchodzi do arcykapłanów, aby Go wydać, drugi to pozostali uczniowie, którzy uciekają w Ogrodzie Oliwnym. To te momenty, kiedy zamiast wrócić do Słowa, które ich rozesłało, skupili się na wewnętrznym głosie lęku i egoizmu. Łatwo jest zapomnieć o głosie posłania, który nie tylko wskazuję drogę, ale i udziela potrzebnych łask.

Jaki głos brzmi dzisiaj w mojej głowie? Czy przyzwyczaiłem się słuchać siebie, swojego narzekania, użalania się nad sobą i szukania marnego pocieszenia? W jaką stronę ten głos mnie kieruje? Do siebie czy do Niego? Uczmy się od Apostołów, którzy też musieli przejść drogę nawrócenia. Musieli wrócić do Słowa, które ma moc wyzwolenia nas z najgorszych naszych grzesznych przyzwyczajeń.

——————————-

ks. Łukasz Soczek MS – dyrektor Postulatu, mieszka w Dębowcu

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
12
MAR
Rekolekcje trzeźwościowe – 1

Zapraszamy na spotkanie skierowane wszystkich, którzy szukają... czytaj więcej

Dorośli

Godzina rozpoczęcia 18:00

19
MAR
Rekolekcje dla osób w związkach niesakramentalnych

Zapraszamy na Rekolekcje dla osób w związkach... czytaj więcej

Dorośli

Godzina rozpoczęcia 17:00

26
MAR
Pojednanie z utraconym dzieciństwem

Sesja "Pojednanie z utraconym dzieciństwem" prowadzona jest w ramach... czytaj więcej

osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 18:00


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

Droga życia

„Nie wychodź na świat, wróć do siebie samego: we wnętrzu człowieka mieszka prawa.”
(św. Augustyn)
< POCZTÓWKA Z DĘBOWCA >

Foto z Dębowca

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >