2020-03-24 Wtorek IV Tydzień Wielkiego Postu Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2020-03-24 Wtorek IV Tydzień Wielkiego Postu

HOMILIA

Wtorek, IV Tydzień Wielkiego Postu, Rok A, II

(J 5, 1-16)


Dlaczego tylko jeden

Dzisiejsza Ewangelia czytana w perspektywie obecnych wydarzeń związanych z epidemią koronawirusa maluje bardzo mocny obraz.

Jezus wśród mnóstwa chorych… Ale Jego zachowanie, wydaje się bardzo niesprawiedliwe, ponieważ nie uzdrawia wszystkich, choć pewnie mógłby, ale przywraca do zdrowia tylko jednego paralityka. Ale ten cud, jest bardzo ważną wskazówką dla nas! Jezus chce działać bardzo indywidualnie. Warto to dziś zobaczyć, jak Pan Bóg mnie zmienia, co we mnie uzdrawia?

Zastanawiające jest też zachowanie paralityka. Na konkretne pytanie Jezusa, nie potrafi równie konkretnie odpowiedzieć tylko próbuje się wytłumaczyć, że nie ma człowieka, aby go wprowadził do wody.

Bóg w historii naszego życia stawia nam bardzo precyzyjne pytania i oczekuje od nas bardzo konkretnych odpowiedzi. Ważne jest to, abyśmy nie patrzyli na zewnętrzne ograniczenia, trudności czy okoliczności, które często są dla nas usprawiedliwieniem na brak otwartości na łaskę, działanie i obecność Boga. Bo trudno, bo ciężko, bo nie po naszej myśli….

Uważajmy, abyśmy się nie rozminęli z mocą Boga, który stawiając nam pytanie, zaprasza do wejścia we współdziałanie z Nim.

——————————-

ks. Jakub Dudek MS – duszpasterz w Sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu

——————————-

 

Drodzy Przyjaciele

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego odwołujemy wszystkie inicjatywy w Centrum Pojednania do 14 kwietnia 2020 roku.

Zapewniamy o naszej bliskości z Wami i modlitwie o zatrzymanie wirusa.

ks. Bohdan Dutko MS
dyrektor Centrum Pojednania


Prosimy o modlitwę poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Saletyńskiej u Miłosiernego Jezusa Chrystusa o szczęśliwe rozwiązanie trudnych spraw małżeńskich i rodzinnych.

Janka i Marian


Droga życia

„Bóg nie może dawać niczego innego, jak tylko swoją miłość.”
(Izaak z Niniwy)