2020-03-16 Poniedziałek III Tydzień Wielkiego Postu Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2020-03-16 Poniedziałek III Tydzień Wielkiego Postu

HOMILIA

Poniedziałek, III Tydzień Wielkiego Postu, Rok A, II

(Łk 4, 24-30)


Na urwisku góry

Już raz był na skraju przepaści, na murze świątynnym. W tym dniu Szatan powiedział: „Rzuć się w dół, bo aniołowie cię uniosą”. Jezus odrzucił tę pokusę.

Dzisiaj staje po raz drugi, na skraju przepaści, nad którą leży Nazaret. Chwilę wcześniej jest kuszony przez współziomków: „Dokonajże tego, co zrobiłeś w Kafarnaum”. Zamiast cudu słowa: „Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie”, poparte przykładami wdowy z Sarepty i Syryjczyka Naamana: ludzi z zewnątrz. Innych niż my. Oni doznali łaski, cudu przemiany.

Mieszkańcy Nazaretu, uniesieni gniewem, chcą Jezusa zabić. Nie mogą znieść porównania do tych, którzy nie mają wiary. Zamiast bić się w piersi z żalu za grzechy i doznać radości spotkania z Prorokiem, chcą mu zamknąć usta.

Jezus przeszedłszy pośród nich, oddala się”. Może wróci…

——————————-

ks. Karol Porczak MS – posługuje w Peterborough, Anglia

——————————-

 

Drodzy Przyjaciele

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego odwołujemy wszystkie inicjatywy w Centrum Pojednania do 14 kwietnia 2020 roku.

Zapewniamy o naszej bliskości z Wami i modlitwie o zatrzymanie wirusa.

ks. Bohdan Dutko MS
dyrektor Centrum Pojednania


Prosimy o modlitwę poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Saletyńskiej u Miłosiernego Jezusa Chrystusa o szczęśliwe rozwiązanie trudnych spraw małżeńskich i rodzinnych.

Janka i Marian


Droga życia

„Bóg nie może dawać niczego innego, jak tylko swoją miłość.”
(Izaak z Niniwy)