2020-03-07 Sobota I Tydzień Wielkiego Postu Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2020-03-07 Sobota I Tydzień Wielkiego Postu

HOMILIA

Sobota, I Tydzień Wielkiego Postu, Rok A, II

(Mt 5, 43-48)


foto from https://pixabay.com/pl/

Trucizna duszy

Mowa Ewangeliczna Jezusa osiąga punkt kulminacyjny, najistotniejszy, miłość nieprzyjaciół i modlitwa Ojcze nasz, to rewolucyjny program dla słuchających. W codzienności jest nam bliższe prawo odwetu, zasada zemsty. Jezus ma moc by odmienić naszą mentalność. To zaproszenie by powstrzymać się od czynienia jakiegokolwiek zła, a nawet by podjąć jakieś pozytywne działanie wobec osoby, która zaszła nam za skórę. Pytanie o sposób postępowania w przypadku napięć i krzywdy pojawiają się bardzo często, dzisiaj otrzymujemy uniwersalny sposób podejścia do sprawy.

Modlitwa za osoby trapiące nas jest możliwa i do wykonania, choć zły tłoczy nam do głowy, że się to nie uda, że jest to nie możliwe i jest oznaką słabości. Pierwsze uderzenie jego kuszenia jest często bardzo mocne i intensywne, ale jeżeli postawimy opór tej pokusie to ona natychmiast traci moc. Modlitwa w głębi serca jest lecząca dla relacji. Jest to również droga do bycia dzieckiem Boga, wejście w tak mocne zaufanie, że sądzenie zostawiam Bogu. Brak wybaczenia w Imię Jezusa i ze względu na Jego miłość, jest jak wypicie trucizny z przekonaniem, że ona zaszkodzi mojemu wrogowi.

Trucizna nienawiści zawsze szkodzi mojemu sercu, rozkłada mnie od środka. W każdym z nas jest pierwiastek Boga, to uzdalnia do przekraczania ludzkich granic poprawności, w kierunku kochania.

——————————-

ks. Łukasz Stachura MS – duszpasterz parafii p.w. MB Saletyńskiej w Mrągowie

——————————-

 

Drodzy Przyjaciele

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego odwołujemy wszystkie inicjatywy w Centrum Pojednania do 14 kwietnia 2020 roku.

Zapewniamy o naszej bliskości z Wami i modlitwie o zatrzymanie wirusa.

ks. Bohdan Dutko MS
dyrektor Centrum Pojednania


Prosimy o modlitwę poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Saletyńskiej u Miłosiernego Jezusa Chrystusa o szczęśliwe rozwiązanie trudnych spraw małżeńskich i rodzinnych.

Janka i Marian


Droga życia

„Bóg nie może dawać niczego innego, jak tylko swoją miłość.”
(Izaak z Niniwy)