2020-01-11 Sobota II Tydzień po Narodzeniu Pańskim Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2020-01-11 Sobota II Tydzień po Narodzeniu Pańskim

HOMILIA

Sobota, II Tydzień po Narodzeniu Pańskim, Rok A, II

(Łk 5, 12-16)


foto from https://pixabay.com/photos/

Stanąć przed…

Stajemy przed lustrem, przed wyborem, przed murem, przed człowiekiem. A w końcu, czy chcemy, czy nie, staniemy przed Bogiem na sądzie ostatecznym.

Ale czy pamiętamy o tym, że możemy codziennie stawać przed Jezusem? I czy korzystamy z tej wspaniałej i całkowicie darmowej okazji. Nie potrzeba się zapisywać, stawać w długiej kolejce, płacić, nie potrzeba żadnej audiencji, nie ma żadnych warunków wstępnych. Tylko jeden: po prostu stanąć przed Jezusem. Tak, jak stanął ten, pokryty trądem człowiek.

Jego sytuacja była po ludzku beznadziejna. Nieuleczalna choroba, wykluczająca go ze społeczeństwa, skazanie na łaskę i niełaskę ludzi, bezsens, beznadzieja, rozpacz. I to proste, szczere zdanie: „Jeśli chcesz, możesz mnie uzdrowić”. Nic więcej. To wystarczyło. Został uleczony, trwale i całkowicie. Za darmo.

A ja? Czy nie czuję się „trędowaty” na różne sposoby? Od grzechów, nałogów poczynając, a kończąc na wykluczeniu ze społeczeństwa z powodu mojej wiary, bez żadnego „ale”, mojej jasnej deklaracji, że chcę żyć wg. przykazania miłości Boga i bliźniego, a zwłaszcza miłości nieprzyjaciół, co jest szaleństwem dla współczesnego człowieka.

Kiedy i jak staję przed Jezusem? I z czym staję? Z pretensjami, życzeniami, prośbami do spełnienia „od zaraz”, radami i receptami dla Boga jak uzdrowić ten zły świat? Już czas, by stanąć z własnym „trądem”.
Panie, ja pokornie i z wiarą taką, jaką mam teraz, proszę: Jeśli chcesz, możesz mnie uzdrowić z mojego różnorakiego trądu.

——————————-

ks. Henryk Kuman MS – duszpasterz, pracuje w Rzeszowie

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
17
STY
Pojednanie z utraconym dzieciństwem

Sesja "Pojednanie z utraconym dzieciństwem" prowadzona jest w ramach... czytaj więcej

osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 18:00

24
STY
Konwiwencja Wspólnot Neokatechumenalnych

Wspólnoty Neokatechumenalne Konwiwencja dla wspólnot z Krakowa i... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00

31
STY
Spotkanie trzeźwościowe I

SPOTKANIA TRZEŹWOŚCIOWE Na comiesięczne spotkanie zapraszamy... czytaj więcej

Osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 15:00


Proszę o modlitwę poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Saletyńskiej u Miłosiernego Jezusa Chrystusa o pomoc i dobre zakończenie sprawy Bogu wiadomej.

Adam


Droga życia

„Największe cuda powstają w największej ciszy.”
(W. Raabe)