2020-01-09 Czwartek II Tydzień po Narodzeniu Pańskim Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2020-01-09 Czwartek II Tydzień po Narodzeniu Pańskim

HOMILIA

Czwartek, II Tydzień po Narodzeniu Pańskim, Rok A, II

(Mk 6, 45-52)


Ukryta adoracja

Zachowanie Pana Jezusa po rozmnożeniu chleba na pierwszy rzut oka wydaje się dość dziwne. Przynagla uczniów, żeby natychmiast płynęli na drugi brzeg i wyprzedzili Go (to wcale nie było blisko i wymagało dużo wysiłku), sam przejmuje obowiązek pożegnania tłumów, za chwilę udaje się na górę, aby się modlić. Po zapadnięciu zmroku sam został na brzegu i przygląda się z daleka, jak uczniowie trudzą się wiosłując pod wiatr.

Wydaje się, jakby sam to wszystko zaaranżował, aby udzielić im kolejnej ewangelicznej lekcji. Jezus, przede wszystkim nie traci nas z oczu, cokolwiek nas spotyka w życiu, On to widzi, czuwa nad nami, jak Dobry Anioł. Kiedy wysiłek jest ponad nasze siły, przychodzi do nas – i wszystko się uspokaja: wszelkie napięcia gasną. Lęk ustępuje pokojowi paschalnemu, rodzi się ogromne poczucie bezpieczeństwa, że Pan jest ze mną, zawsze.

Jezus, często używa zwrotu: „Nie bójcie się!”. Ma świadomość, że łatwo ulegamy lękowi, że jeszcze nie wydoskonaliliśmy się w miłości, która usuwa lęk. Jego bliska obecność sprawia, że miłość nas ogarnia, spływa na nas.

Gest wejścia Jezusa do łodzi i pozostanie w niej z uczniami może być obrazem adoracji Pana Jezusa. To On sam wychodzi nam naprzeciw w postaci Hostii, w czasie adoracji uczy nas miłości napełniając nas Sobą. Przyjmijmy to Słowo jako zaproszenie Jezusa do przebywania z Nim sam na sam.

——————————-

ks. Jacek Sokołowski MS – duszpasterz w Olsztynie

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
17
STY
Pojednanie z utraconym dzieciństwem

Sesja "Pojednanie z utraconym dzieciństwem" prowadzona jest w ramach... czytaj więcej

osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 18:00

24
STY
Konwiwencja Wspólnot Neokatechumenalnych

Wspólnoty Neokatechumenalne Konwiwencja dla wspólnot z Krakowa i... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00

31
STY
Spotkanie trzeźwościowe I

SPOTKANIA TRZEŹWOŚCIOWE Na comiesięczne spotkanie zapraszamy... czytaj więcej

Osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 15:00


Proszę o modlitwę poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Saletyńskiej u Miłosiernego Jezusa Chrystusa o pomoc i dobre zakończenie sprawy Bogu wiadomej.

Adam


Droga życia

„Największe cuda powstają w największej ciszy.”
(W. Raabe)