2019-12-01 Pierwsza Niedziela Adwentu Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2019-12-01 Pierwsza Niedziela Adwentu

HOMILIA

Pierwsza Niedziela Adwentu, I Tydzień Adwentu, Rok A, II

(Mt 24, 37-44)


CZUWAJCIE

To zaproszenie, które Jezus kieruje do słuchających Go jest aktualne dla nas. Jest to zaproszenie do Tego, by być gotowy na spotkanie z Bogiem.

Rozpoczynamy Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Boga. Za 24 dni w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia Pana Jezusa. Ten czas ma być dla nas pomocą w przygotowaniu się na przeżywanie Jego przyjścia.

Kiedy jednak spojrzymy z szerszej perspektywy, to widzimy, że my powinniśmy nieustannie czuwać i być gotowi na spotkanie Pana. Nie wiemy czy wcześniej my zakończymy kres ziemskiej wędrówki czy wcześniej Bóg powtórnie przyjdzie. Ważne jest to, że mamy być na to przygotowani.

To co świat dziś proponuję to skupienie się na sobie, swoich sukcesach, wyróżnianiu się, byciu zauważonym, przyjemnościach, zaspokajaniu własnych pragnień. To wszystko może nam przysłonić wartości duchowe. Możemy się tak skupić na tym co przyziemne, że zapominamy o świecie Ducha.

Obyśmy nigdy nie tracili Ducha, zawsze czuwali i byli gotowi na spotkanie naszego Zbawiciela.

——————————-

ks. Tomasz Pękała MS – duszpasterz w Olsztynie

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
13
GRU
Konwiwencja Wspólnot Neokatechumenalnych

Wspólnoty Neokatechumenalne Konwiwencja dla wspólnot z Krakowa i... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00

14
GRU
Dzień Skupienia

Dzień Skupienia dla Odnowy w Duchu Świętym z Rzeszowa 14... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 06:00

16
GRU
Kurs przedmałżeński – Nauki przedślubne

... czytaj więcej

nażeczenie

Godzina rozpoczęcia 19:00


Proszę o modlitwę poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Saletyńskiej u Miłosiernego Jezusa Chrystusa o pomoc i dobre zakończenie sprawy Bogu wiadomej.

Adam


Droga życia

„Kiedy człowiek popadnie w grzech śmiertelny, musi szukać pomocy u lekarza, jakim jest kapłan, i musi zastosować lekarstwo w postaci spowiedzi. (…) Jak to dobrze, że mamy w zasięgu ręki sakrament leczący rany duszy.”
(św. Jan Vianney)