2019-11-01 Uroczystość Wszystkich Świętych Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2019-11-01 Uroczystość Wszystkich Świętych

HOMILIA

Piątek, XXX Tydzień zwykły, Rok C, I

Uroczystość Wszystkich Świętych

(Mt 5, 1-12a)


foto from https://pixabay.com/pl/

Święci

W dzisiejszej Ewangelii czytamy o tym, kto jest człowiekiem błogosławionym, innymi słowy człowiekiem szczęśliwym. Jezus daje nam konkretne wskazania. Tym którzy są szczęśliwi w rozumieniu biblijnym obiecane jest niebo.

Teoretycznie wszyscy chcemy być w niebie. Lecz już nie każdy chce zostać świętym. A przecież to święci są w niebie. Przy różnych okazjach życzymy sobie nawzajem szczęścia, pomyślności i zdrowia. Niestety, tylko nieliczni życzą sobie świętości. A czy my jako chrześcijanie możemy mieć piękniejsze życzenia?

Dzisiaj w Kościele przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Życie każdego świętego jest dla nas wzorem i przyczynia się do wzrostu naszej wiary.

Nikt nie rodzi się świętym. Do świętości się dorasta. Świętość się zdobywa. Święty to ktoś, kto ma w życiu cel. Tym celem jest niebo, a zdobywa się je dzięki żywej relacji z Bogiem.

Błogosławieństwa, które dzisiaj słyszymy są dla nas drogowskazem, pomocą w lepszej relacji z Bogiem. Piękne jest to, że każdy z nas ma inną drogę do świętości i nie mamy się co porównywać, nikomu też nie musimy dorównywać. Ale cel mamy ten sam – niebo.

Św. Paweł w pierwszym liście do Koryntian pisze: „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy Bóg przygotował tym, którzy Go miłują”. Mamy przed sobą konkretny cel, konkretne obietnice i konkretne zadanie… Odwagi i wytrwałości w dążeniu do świętości.

——————————-

ks. Tomasz Pękała MS – duszpasterz w Olsztynie

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
18
LIS
Rekolekcje kapłańskie IV tura 2019

Zapraszamy na IV turę Rekolekcji Kapłańskich w dniach 18-21... czytaj więcej

kapłani

Godzina rozpoczęcia 18:00

21
LIS
Msza św. katecheza i modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie

Zapraszamy na cykl Msza św. katecheza i modlitwa o uzdrowienie i... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00

22
LIS
Pojednanie z własnym lękiem

  Sesja "Pojednanie z własnym lękiem" prowadzona jest w... czytaj więcej

osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 18:45


Proszę o modlitwę poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Saletyńskiej u Miłosiernego Jezusa Chrystusa o pomoc i dobre zakończenie sprawy Bogu wiadomej.

Adam


Droga życia

„Nie staraj się być człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.”
(Albert Einstein)