2019-09-05 Czwartek XXII Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2019-09-05 Czwartek XXII Tydzień zwykły

HOMILIA

Czwartek, XXII Tydzień zwykły, Rok C, I

(Łk 5, 1-11)


foto from https://pixabay.com/photos/

Katedra na łodzi

Wczoraj Jezus wszedł do jego domu i uzdrowił teściową. Dziś wchodzi do łodzi, czyni z niej swoją katedrę, a Piotr jest początkowo tym, który ma po prostu odepchnąć ją na kilka metrów od brzegu. Powołanie Piotra dokonuje się stopniowo. Ma swoją historię. Jest czas na rozwój wydarzeń, na to, żeby Jezus mógł najpierw nawiedzić miejsce zamieszkania Piotra, potem miejsce pracy. W międzyczasie uzdrawia członka jego rodziny.

Kiedy czytamy Ewangelię, możemy zauważyć, że dzieła Jezusa były starannie przygotowane. Wszystko dzieje się po coś. Nie zawsze sens jest widoczny od razu. Czasami to, co przeżywali bohaterowie Ewangelii było zaledwie przygotowaniem do punktu kulminacyjnego.

Tak się dzieje w historii Piotra. Różne wydarzenia i wiele słów, by wreszcie padły te najważniejsze: „Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił”. I od tej chwili Piotr zostawił wszystko i poszedł za Nim.

Może nie znasz jeszcze swojego powołania albo nie jest ono jasno określone. Może czekasz na jakieś słowo ze strony Boga albo na cud, który byłby dla ciebie znakiem. Nie myśl jednak, że teraz nic się nie dzieje. A jeśli Bóg właśnie cię przygotowuje na ten moment, w którym będziesz gotowy zostawić wszystko? Bardzo ważny czas! Może trzeba najpierw, żeby zdziałał coś w twoim domu, w rodzinie, miejscu pracy?

——————————-

ks. Marek Koziełło MS – duszpasterz w parafii p.w. Matki Bożej Saletyńskiej w Gdańsku – Sobieszewie

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
23
WRZ
Rekolekcje kapłańskie I tura 2019

Zapraszamy na I turę Rekolekcji Kapłańskich w dniach 23-26... czytaj więcej

kapłani

Godzina rozpoczęcia 18:00

28
WRZ
Pielgrzymka do Niepokalanowa

  Zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa, która... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 06:00

29
WRZ
Zakończenie sezonu motocyklowego

Zapraszamy na uroczyste zakończenie sezonu motocyklowego roku 2019... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 12:00


Proszę o modlitwę poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Saletyńskiej u Miłosiernego Jezusa Chrystusa o pomoc i dobre zakończenie sprawy Bogu wiadomej.

Adam


Droga życia


„Znajdowałem lud zbuntowany przeciwko Ewangelii za każdym razem, kiedy obok krzyża Zbawiciela nie pokazywałem Jego Matki.”
(św. Franciszek Ksawery)