2019-09-05 Czwartek XXII Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2019-09-05 Czwartek XXII Tydzień zwykły

HOMILIA

Czwartek, XXII Tydzień zwykły, Rok C, I

(Łk 5, 1-11)


foto from https://pixabay.com/photos/

Katedra na łodzi

Wczoraj Jezus wszedł do jego domu i uzdrowił teściową. Dziś wchodzi do łodzi, czyni z niej swoją katedrę, a Piotr jest początkowo tym, który ma po prostu odepchnąć ją na kilka metrów od brzegu. Powołanie Piotra dokonuje się stopniowo. Ma swoją historię. Jest czas na rozwój wydarzeń, na to, żeby Jezus mógł najpierw nawiedzić miejsce zamieszkania Piotra, potem miejsce pracy. W międzyczasie uzdrawia członka jego rodziny.

Kiedy czytamy Ewangelię, możemy zauważyć, że dzieła Jezusa były starannie przygotowane. Wszystko dzieje się po coś. Nie zawsze sens jest widoczny od razu. Czasami to, co przeżywali bohaterowie Ewangelii było zaledwie przygotowaniem do punktu kulminacyjnego.

Tak się dzieje w historii Piotra. Różne wydarzenia i wiele słów, by wreszcie padły te najważniejsze: „Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił”. I od tej chwili Piotr zostawił wszystko i poszedł za Nim.

Może nie znasz jeszcze swojego powołania albo nie jest ono jasno określone. Może czekasz na jakieś słowo ze strony Boga albo na cud, który byłby dla ciebie znakiem. Nie myśl jednak, że teraz nic się nie dzieje. A jeśli Bóg właśnie cię przygotowuje na ten moment, w którym będziesz gotowy zostawić wszystko? Bardzo ważny czas! Może trzeba najpierw, żeby zdziałał coś w twoim domu, w rodzinie, miejscu pracy?

——————————-

ks. Marek Koziełło MS – duszpasterz w parafii p.w. Matki Bożej Saletyńskiej w Gdańsku – Sobieszewie

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
17
STY
Pojednanie z utraconym dzieciństwem

Sesja "Pojednanie z utraconym dzieciństwem" prowadzona jest w ramach... czytaj więcej

osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 18:00

24
STY
Konwiwencja Wspólnot Neokatechumenalnych

Wspólnoty Neokatechumenalne Konwiwencja dla wspólnot z Krakowa i... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00

31
STY
Spotkanie trzeźwościowe I

SPOTKANIA TRZEŹWOŚCIOWE Na comiesięczne spotkanie zapraszamy... czytaj więcej

Osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 15:00


Proszę o modlitwę poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Saletyńskiej u Miłosiernego Jezusa Chrystusa o pomoc i dobre zakończenie sprawy Bogu wiadomej.

Adam


Droga życia

„Są ludzie, którzy lubią się grzebać w sobie, dopatrując się winy większej niż była. To niedobrze: nie wracamy do śmietniska, gdyż i Bóg zapomina o grzechach naszych po przebaczeniu. Po co wyziewami złego zatruwać ducha i robić z siebie zwierzę drapieżne, pozbawiając się energii, pogody i osłabiając wolę, a tymczasem rzeczywistość z oczu ginie. Przyszłości lękać się również nie powinniśmy, gdyż kto miłuje, ku dobremu wolę swą skierowuje. ”
(bł. ks. Michał Sopoćko)