2019-09-04 Środa XXII Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2019-09-04 Środa XXII Tydzień zwykły

HOMILIA

Środa, XXII Tydzień zwykły, Rok C, I

(Łk 4, 38-44)


foto from https://pixabay.com/photos/

Słowo, znak i gest

Jezus leczył „duszę i ciało”. Obecność tych dwóch rzeczy jest znakiem, iż obecne jest między nami Królestwo Boże. Jezus na każdego wkładał ręce, bo każdy z nas jest ważny w Jego oczach. Obfitość uzdrowień dokonanych przez Jezusa wzbudza falę entuzjazmu u ludzi tak, że chcą go zatrzymać u siebie, a może bardziej dla siebie?

Istnieje moda na „gesty”. Czyny, znaki, gesty mówią bardziej niż słowa. Nie wystarcza słowo, nawet wyznanie wiary (opętany je złożył). Potrzeba, aby Dobra Nowina była poparta czynami. One właśnie potrafią wyrazić wewnętrzne treści: bliskość, prostotę, troskę o drugiego, rezygnację z osobistego zysku czy uznania, zainteresowanie na rzecz drugiego, współczucie z cierpiącym, poświęcenie na rzecz pokoju, szukanie ładu społecznego, sprawiedliwości społecznej…

Właśnie takie gesty, znaki wypływające z przyjęcia sercem Dobrej Nowiny obronią nas przed „zamachem” na Jezusa. On nie jest światowym idolem, On nie jest do wysługiwania się Nim we własnych niskich, zamaskowanych celach. Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem. On jest dla innych także. I dlatego z nas i z tych „innych”, drugich jest w stanie stworzyć JEDEN LUD, Jego Kościół. Jak bardzo potrzebujemy by nas uzdrawiał!

——————————-

ks. Antoni Skałba MS – kustosz sanktuarium w La Salette, Francja

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
17
STY
Pojednanie z utraconym dzieciństwem

Sesja "Pojednanie z utraconym dzieciństwem" prowadzona jest w ramach... czytaj więcej

osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 18:00

24
STY
Konwiwencja Wspólnot Neokatechumenalnych

Wspólnoty Neokatechumenalne Konwiwencja dla wspólnot z Krakowa i... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00

31
STY
Spotkanie trzeźwościowe I

SPOTKANIA TRZEŹWOŚCIOWE Na comiesięczne spotkanie zapraszamy... czytaj więcej

Osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 15:00


Proszę o modlitwę poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Saletyńskiej u Miłosiernego Jezusa Chrystusa o pomoc i dobre zakończenie sprawy Bogu wiadomej.

Adam


Droga życia

„Są ludzie, którzy lubią się grzebać w sobie, dopatrując się winy większej niż była. To niedobrze: nie wracamy do śmietniska, gdyż i Bóg zapomina o grzechach naszych po przebaczeniu. Po co wyziewami złego zatruwać ducha i robić z siebie zwierzę drapieżne, pozbawiając się energii, pogody i osłabiając wolę, a tymczasem rzeczywistość z oczu ginie. Przyszłości lękać się również nie powinniśmy, gdyż kto miłuje, ku dobremu wolę swą skierowuje. ”
(bł. ks. Michał Sopoćko)