2019-09-04 Środa XXII Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2019-09-04 Środa XXII Tydzień zwykły

HOMILIA

Środa, XXII Tydzień zwykły, Rok C, I

(Łk 4, 38-44)


foto from https://pixabay.com/photos/

Słowo, znak i gest

Jezus leczył „duszę i ciało”. Obecność tych dwóch rzeczy jest znakiem, iż obecne jest między nami Królestwo Boże. Jezus na każdego wkładał ręce, bo każdy z nas jest ważny w Jego oczach. Obfitość uzdrowień dokonanych przez Jezusa wzbudza falę entuzjazmu u ludzi tak, że chcą go zatrzymać u siebie, a może bardziej dla siebie?

Istnieje moda na „gesty”. Czyny, znaki, gesty mówią bardziej niż słowa. Nie wystarcza słowo, nawet wyznanie wiary (opętany je złożył). Potrzeba, aby Dobra Nowina była poparta czynami. One właśnie potrafią wyrazić wewnętrzne treści: bliskość, prostotę, troskę o drugiego, rezygnację z osobistego zysku czy uznania, zainteresowanie na rzecz drugiego, współczucie z cierpiącym, poświęcenie na rzecz pokoju, szukanie ładu społecznego, sprawiedliwości społecznej…

Właśnie takie gesty, znaki wypływające z przyjęcia sercem Dobrej Nowiny obronią nas przed „zamachem” na Jezusa. On nie jest światowym idolem, On nie jest do wysługiwania się Nim we własnych niskich, zamaskowanych celach. Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem. On jest dla innych także. I dlatego z nas i z tych „innych”, drugich jest w stanie stworzyć JEDEN LUD, Jego Kościół. Jak bardzo potrzebujemy by nas uzdrawiał!

——————————-

ks. Antoni Skałba MS – kustosz sanktuarium w La Salette, Francja

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
23
WRZ
Rekolekcje kapłańskie I tura 2019

Zapraszamy na I turę Rekolekcji Kapłańskich w dniach 23-26... czytaj więcej

kapłani

Godzina rozpoczęcia 18:00

28
WRZ
Pielgrzymka do Niepokalanowa

  Zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa, która... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 06:00

29
WRZ
Zakończenie sezonu motocyklowego

Zapraszamy na uroczyste zakończenie sezonu motocyklowego roku 2019... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 12:00


Proszę o modlitwę poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Saletyńskiej u Miłosiernego Jezusa Chrystusa o pomoc i dobre zakończenie sprawy Bogu wiadomej.

Adam


Droga życia


„Znajdowałem lud zbuntowany przeciwko Ewangelii za każdym razem, kiedy obok krzyża Zbawiciela nie pokazywałem Jego Matki.”
(św. Franciszek Ksawery)