2019-08-05 Poniedziałek XVIII Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2019-08-05 Poniedziałek XVIII Tydzień zwykły

HOMILIA

Poniedziałek, XVIII Tydzień zwykły, Rok C, I

(Mt 14, 13-21)


foro from https://pixabay.com/pl/

Z głębi ubóstwa…

Nienasyceni, spragnieni, potrzebujący, biedni, niezrozumiani, chorzy, niewysłuchani – w wielkiej liczbie – to obraz nie tylko sprzed dwóch tysięcy lat. Świat od tego czasu chyba niewiele zmienił swoje oblicze, pomimo imponującego rozwoju techniki, gospodarki i psychologii. Gdzie nie spojrzę, tam jakaś bieda. Fizyczna, moralna, duchowa… Potrzeb tak wiele. Kto im zaradzi?

Może i chciałbym ja im zaradzić, ale przecież nic nie mam. Na pewno nie tyle, żeby starczyło wszystkim. W gruncie rzeczy sam czuję się ubogi – bo cóż mogę począć, nawet jeśli ten obraz porusza mnie tak bardzo? Zatrzymam wojnę, obronię dzieci nienarodzone? Nakarmię wszystkich głodnych? Pogodzę skłóconych Polaków?

Tymczasem naprzeciw mojemu pragnieniu wychodzi Jezus, który dla nas stał się ubogi, aby nas ubóstwem swoim ubogacić. Pokazuje, że nie muszę mieć wielkiej mocy. Największe dary w Ewangelii płyną z głębi ubóstwa: pięć chlebów i dwie ryby, wdowi grosz, ciche „tak” młodej Maryi, śmierć na krzyżu, gdzie Jezus nie miał już nic. Dary ubogich, które stają się wielkim bogactwem.

Przyjdź z tym, co masz.

——————————-

ks. Marek Koziełło MS – duszpasterz w parafii p.w. Matki Bożej Saletyńskiej w Gdańsku – Sobieszewie

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
13
GRU
Konwiwencja Wspólnot Neokatechumenalnych

Wspólnoty Neokatechumenalne Konwiwencja dla wspólnot z Krakowa i... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00

14
GRU
Dzień Skupienia

Dzień Skupienia dla Odnowy w Duchu Świętym z Rzeszowa 14... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 06:00

16
GRU
Kurs przedmałżeński – Nauki przedślubne

... czytaj więcej

nażeczenie

Godzina rozpoczęcia 19:00


Proszę o modlitwę poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Saletyńskiej u Miłosiernego Jezusa Chrystusa o pomoc i dobre zakończenie sprawy Bogu wiadomej.

Adam


Droga życia

„Kiedy człowiek popadnie w grzech śmiertelny, musi szukać pomocy u lekarza, jakim jest kapłan, i musi zastosować lekarstwo w postaci spowiedzi. (…) Jak to dobrze, że mamy w zasięgu ręki sakrament leczący rany duszy.”
(św. Jan Vianney)