2019-07-15 Poniedziałek XV Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2019-07-15 Poniedziałek XV Tydzień zwykły

HOMILIA

Poniedziałek, XV Tydzień zwykły, Rok C, I

(Mt 10, 34 – 11, 1)


foto from https://pixabay.com/pl/

Kontrowersyjne słowa

Dzisiejszy fragment Ewangelii należy do tych, które budzą niepokój w ludzkich sercach, ponieważ Słowa Jezusa, że nie przychodzi na ziemię przynieść pokój lecz miecz, że przychodzi, aby poróżnić ojca z synem, córkę z matka, synową z teściową jest bardzo kontrowersyjny.

Generalnie zależy nam na dobrych relacjach w naszych rodzinach i chcielibyśmy żeby były dobre i pomagały nam w życiu.

Pokój Jezusa jest innym pokojem, niż pragnie tego nasz świat. To jest pokój, który niesie ze sobą Królestwo Boże i właśnie w takim kluczu trzeba słuchać słów Jezusa.

Jezus nie przychodzi po to abyśmy mieli „święty spokój”, żeby nasze życie było lekkie, łatwe i wygodne, na poziomie pilota, telewizora, wersalki i lodówki…Jezus przychodzi po to, aby obdarzyć nas pokojem, który przetrwa wszelkie trudności, przeciwności, zagrożenia wewnętrzne i zewnętrzne. Jezus chce nam dać taki pokój, żebyśmy mieli pewność, że On ciągle z nami jest.

Kto kocha matkę i ojca, bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien”, kto bardziej kocha swoje dzieci, nie jest Go godzien. Jezus nie występuje wcale przeciwko miłości rodzicielskiej, czy miłości braterskiej. Jezus mówi nam, że jeżeli w naszym życiu na pierwszym miejscu będzie miłość do Jezusa, to ta miłość ustawi właściwie wszystkie miłości w naszym życiu.

Jeżeli Jezus będzie kochany przez nas, to będziemy kochać ojca, matkę, dzieci, takimi jakimi są, z ich słabościami i grzechami, będziemy to czynić nie naszą mocą, ale mocą miłości płynącej od Niego.

Obyśmy rzeczywiści uwierzyli w te Słowa, że warto zaufać Jemu, że warto uwiesić się na Jego szyi, że warto iść za Jego głosem, tak jak za przewodnikiem na szlaku. Początkowo może się to wydawać bardzo trudne, ale później okazuje się widzimy, że to był właściwy wybór.

Kto idzie za Nim, pozornie może tracić życie, ale tak naprawdę znajduje je. Obyśmy w naszym życiu opierali się o Jezusa, a wtedy będziemy mogli tracić życie ze względu na Niego i On obdarzy nas skarbami, diamentami i brylantami. Będziemy szczęśliwi!

——————————-

ks. Zbigniew Wal MS – duszpasterz w Zakopanem

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
23
WRZ
Rekolekcje kapłańskie I tura 2019

Zapraszamy na I turę Rekolekcji Kapłańskich w dniach 23-26... czytaj więcej

kapłani

Godzina rozpoczęcia 18:00

28
WRZ
Pielgrzymka do Niepokalanowa

  Zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa, która... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 06:00

11
PAŹ
Pojednanie z kryzysem wieku średniego

  Sesja "Pojednanie z kryzysem wieku średniego" prowadzona... czytaj więcej

dla osób powyżej 35 roku życia

Godzina rozpoczęcia 18:45


Proszę o modlitwę poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Saletyńskiej u Miłosiernego Jezusa Chrystusa o pomoc i dobre zakończenie sprawy Bogu wiadomej.

Adam


Droga życia

„Pragnienie, by żyć lepiej, nie jest niczym złym, ale błędem jest styl życia, który wyżej stawia dążenie do tego, by mieć aniżeli być, i chce więcej mieć, nie po to aby bardziej być, lecz by doznać w życiu najwięcej przyjemności.”
(św. Jan Paweł II)