2019-05-05 Niedziela III Tydzień Wielkanocny Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2019-05-05 Niedziela III Tydzień Wielkanocny

HOMILIA

Niedziela, III Tydzień Wielkanocny, Rok C, I

(J 21, 1-19)


ROZPOZNAĆ PANA

Minęły już dwa tygodnie od Wigilii Paschalnej i Niedzieli Zmartwychwstania. Wystarczająco dużo czasu, by oswoić się z największą chrześcijańską prawdą wiary. „Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, alleluja!” – słowa te wypowiadane o poranku pierwszego dnia po Passze tchnęły wówczas entuzjazmem, nadzieją i radosną energią. Dziś? „No tak, przecież wiem o tym”. Paschalne pozdrowienie ustępuje miejsca kościelnemu „Szczęść Boże”. Wracamy do codzienności.
Czy to źle?

Podobnie było z uczniami Jezusa. Dziś czytamy o trzecim spotkaniu ze Zmartwychwstałym. Okoliczności całkiem zwyczajne. Nie ma aniołów w bieli, Jezus nie przechodzi przez zamknięte drzwi. Apostołowie wracają do codziennych zajęć – wyruszają na połów ryb. Nie rozpoznali Go, gdy stanął na brzegu. Pyta ich o coś do jedzenia. To chyba najbardziej prozaiczne pytanie, jakie można postawić. Nieoczekiwanie, ten najzwyklejszy na świecie poranek staje się niezwykłym spotkaniem z Jezusem. Cudowny połów ryb i pewność: „To jest Pan!”.

Śledzimy dalej scenę ewangelii, aż tu znów zaskakująco zwyczajne słowa: „Chodźcie, posilcie się”. Jezus zaprasza uczniów na śniadanie. Jedzą chleb i ryby.

Słowo na trzecią niedzielę Wielkanocy przepięknie pokazuje, jak w życiu uczniów Chrystusa chwile codzienne przeplatają się z momentami łaski. Czasami można nastawić się na doświadczanie Boga wyłącznie w okolicznościach nadzwyczajnych: spotkanie z najpopularniejszym w Polsce rekolekcjonistą, koncert najlepszego chrześcijańskiego zespołu, zamknięte rekolekcje. Bardzo potrzebne, ważne chwile. Ale rozpoznać Pana w moim miejscu pracy, przy śniadaniu, w rodzinnej okolicy, w osobie, którą spotykam każdego dnia, we mnie samym – to chyba coś jeszcze cenniejszego.

Zmartwychwstały przenika naszą codzienność. Każda chwila może być chwilą spotkania z Nim, bo on w niej jest obecny.

——————————-

ks. Marek Koziełło MS – duszpasterz w parafii Gdańsk-Sobieszew

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
23
WRZ
Rekolekcje kapłańskie I tura 2019

Zapraszamy na I turę Rekolekcji Kapłańskich w dniach 23-26... czytaj więcej

kapłani

Godzina rozpoczęcia 18:00

28
WRZ
Pielgrzymka do Niepokalanowa

  Zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa, która... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 06:00

29
WRZ
Zakończenie sezonu motocyklowego

Zapraszamy na uroczyste zakończenie sezonu motocyklowego roku 2019... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 12:00


Proszę o modlitwę poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Saletyńskiej u Miłosiernego Jezusa Chrystusa o pomoc i dobre zakończenie sprawy Bogu wiadomej.

Adam


Droga życia


„Znajdowałem lud zbuntowany przeciwko Ewangelii za każdym razem, kiedy obok krzyża Zbawiciela nie pokazywałem Jego Matki.”
(św. Franciszek Ksawery)