2019-05-02 Wtorek II Tydzień Wielkanocny Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2019-05-02 Wtorek II Tydzień Wielkanocny

HOMILIA

Czwartek, II Tydzień Wielkanocny, Rok C, I

(J 3, 31-36)


Uwierzyć w Syna

Dzisiaj Ewangelia prowadzi nas do ziemi judzkiej. W miejscowości Ainon przebywał Jezus i udzielał chrztu. Był tam wtedy Jan Chrzciciel. Działo się to krótko po tym, gdy sam przyjął chrzest z rąk Jana. I to Jan jest pytany o Jezusa. Świadkowie zdarzeń chcą wiedzieć, co mają o Nim sądzić skoro teraz On sam udziela chrztu i „wszyscy idą do Niego”. Święty Jan Ewangelista przytacza słowa-świadectwa św. Jana Chrzciciela o Jezusie. Następują one po jego wcześniejszym znamiennym stwierdzeniu: „Potrzeba by On (Jezus) wzrastał, a ja (Jan Chrzciciel) się umniejszał”.

W pierwszym zdaniu dzisiejszej Ewangelii Chrzciciel wyznaje szczerze, że on przychodzi z ziemi i po ziemsku przemawia. Jezus zaś jest posłany przez Boga i mówi słowo Boże. Ta krótka Ewangelia kończy się Janowym stwierdzeniem, że bez wiary w Syna nie ma życia wiecznego.
Co to znaczy uwierzyć w Syna? Myślę, że św. Jan chciał nakłonić do wiary w Jezusa jako tego obiecanego i pochodzącego od Boga Mesjasza-Zbawiciela.

Czym jest wiara w Syna Bożego dla nas żyjących dwa tysiące lat po Jego zmartwychwstaniu? Co to znaczy, gdy co niedzielę wyznając z innymi wiarę, wypowiadam słowa: „Wierzę w … Jezusa Chrystusa …”?

To nie tylko utwierdzanie się w pewności, że był On równy Ojcu i że miał miejsce niepojęty fakt zmartwychwstania. Uwierzyć w Syna dziś, to również nie tylko żyć zasadami, o których Chrystus nauczał słowem i przykładem. Uwierzyć w Syna dziś – to przede wszystkim: być z Nim w każdej chwili życia, to zawierzyć Jezusowi wszystkie moje sprawy i pozwolić się Jemu nieustannie prowadzić.

——————————-

ks. Witold Kuman MS – przełożony wspólnoty Saletynów w Balzers (Lichtenstein)

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
23
WRZ
Rekolekcje kapłańskie I tura 2019

Zapraszamy na I turę Rekolekcji Kapłańskich w dniach 23-26... czytaj więcej

kapłani

Godzina rozpoczęcia 18:00

28
WRZ
Pielgrzymka do Niepokalanowa

  Zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa, która... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 06:00

29
WRZ
Zakończenie sezonu motocyklowego

Zapraszamy na uroczyste zakończenie sezonu motocyklowego roku 2019... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 12:00


Proszę o modlitwę poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Saletyńskiej u Miłosiernego Jezusa Chrystusa o pomoc i dobre zakończenie sprawy Bogu wiadomej.

Adam


Droga życia


„Znajdowałem lud zbuntowany przeciwko Ewangelii za każdym razem, kiedy obok krzyża Zbawiciela nie pokazywałem Jego Matki.”
(św. Franciszek Ksawery)