2019-04-04 Czwartek IV Tydzień Wielkiego Postu Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2019-04-04 Czwartek IV Tydzień Wielkiego Postu

HOMILIA

Czwartek, IV Tydzień Wielkiego Postu, Rok C, I

(J 5, 31-47)


Adoracja Ojca

Zbliżają się Święte Dni Triduum Paschalnego. Coraz częściej będziemy świadkami rosnącego napięcia pomiędzy uczonymi w Piśmie, faryzeuszami a Jezusem Chrystusem. Coraz częściej Jezusowi zadawane będą podchwytliwe pytania, a przeciwnicy będą chcieli pozbyć się niewygodnego Rozmówcy…

Dlatego może się w nas rodzić pytanie – skąd Jezus brał siły, skąd miał w sobie tak wiele wewnętrznej determinacji, skąd tak mocno ugruntowaną stanowczość w poświadczaniu miłości do człowieka?

Jedną z odpowiedzi na powyższe pytania znajdujemy w dzisiejszym fragmencie Ewangelii wg. św. Jana. Jezus powołuje się na autorytet swojego Ojca, oświadczając tym samym, że to „On Go posłał”.

Owszem – Jezus nigdy nie przestał być Bogiem, jednak w Swej pokorze nie ujawniał zewnętrznych przejawów Boskiej chwały. Wielokrotnie odchodził na miejsca pustynne, niekiedy spędzając całą noc na byciu z Ojcem (por. Mk 1, 35; 6, 45; Łk 4, 42; 5, 16; 6, 12; 9, 18). I właśnie z tej postawy, z wiernej modlitwy – adoracji Ojca, czerpał siły do świadczenia o Jego miłości względem człowieka. To w czasie Jego modlitwy wielokrotnie mogły powracać słowa, które usłyszał nad Jordanem: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. (Mk 1, 11)

Staje się to dla nas bardzo ważną wskazówką. Jeżeli chcemy mieć w sobie siłę do bycia świadkami Boga w dzisiejszym świecie, jeżeli chcemy uobecniać Go wszędzie tam, gdzie codziennie jesteśmy – w pracy, na studiach, we wspólnocie, to nie ma innej drogi, niż wierna modlitwa wyrażająca się w słuchaniu słowa Bożego i cichej adoracji Ojca. Taka postawa wiary stanie się przestrzenią dla działania Bożej łaski w naszym życiu.

Ważny jest komentarz, ważne jest objaśnienie. Tak samo ważne jest doświadczenie… doświadczenie adoracji Ojca. Podejmijmy to wyzwanie…

——————————-

dk. Maciej Wilczek MS – WSD Księży Misjonarzy Saletynów, Kraków

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
23
KWI
26
KWI
Życie w promieniach miłosierdzia

Zapraszamy na rekolekcje o Bożym miłosierdziu Zapisy: tel.... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00

14
CZE
Różańcowe dni skupienia

  Odmawiajcie Różaniec! - Wezwanie do modlitwy... czytaj więcej

Rodzina

Godzina rozpoczęcia 16:00

Śmierć na krzyżu

„Chrystus zajął ostatnie miejsce na świecie
– krzyż –
i właśnie z tą radykalną pokorą odkupił nas
i nieustannie nam pomaga.”
(Benedykt XVI)