2019-04-03 Środa IV Tydzień Wielkiego Postu Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2019-04-03 Środa IV Tydzień Wielkiego Postu

HOMILIA

Środa, IV Tydzień Wielkiego Postu, Rok C, I

(J 5, 17-30)


Prawdziwe „działanie”

Świat pędzi przed siebie a my razem z nim. Wymaga od nas, żeby nieustannie działać. Nie zawsze jest istotne jakie działanie powinniśmy obrać, ale ważne żebyśmy byli w ruchu, podejmowali wyzwania i płynęli z wartkim nurtem rzeki jaką jest pędząca cywilizacja XXI wieku. Skąd brać siły na ten wyścig?

Współczesna filozofia i kultura wskazuje, że „poruszycielem” jest sam człowiek – bóg techniki, cywilizacji, rozwoju i przemysłu. Jak jednak coś, co z natury musi umrzeć ma dać życie i sens rzeczywistości? Czy to przypadek, że gabinety terapeutów są pełne samobójców, ludzi z depresją, wypalonych zawodowo, z załamaniem nerwowym? Szukamy szczęścia w rzeczach przemijających i ostatecznie odnajdujemy śmierć.

Jezus mówi dzisiaj „Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam”. Prawdziwe „działanie” jest tylko w Ojcu. On pierwszy nadał sens rzeczywistości, poruszył to co było martwe. Tylko On zna właściwy kierunek ruchu, jedyny cel warty osiągnięcia, a jest Jezus Chrystus. Nie traćmy czasu i „usłyszmy głos Syna Bożego”, aby „ze śmierci przejść do życia”. Wiara w Jednorodzonego Syna jest decyzją na słuchanie słów Zbawiciela. Konsekwencją naszych wyborów jest śmierć lub życie.

Jezus Chryste, który doskonale wypełniłeś wolę swojego Ojca, daj nam siły, abyśmy umieli słuchać słów życia jakie wypowiedziałeś do nas. Wyrwij nas z naszych „grobów” codzienności, z wszystkich sytuacji, w których czujemy, że powoli umieramy i przestaje nam starczać sił. Chcemy odnaleźć prawdziwe życie w Tobie. Ożyw nas!

——————————-

ks. Piotr Grudzień MS – duszpasterz w parafii p.w. Matki Bożej Saletyńskiej w Warszawie

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
23
KWI
26
KWI
Życie w promieniach miłosierdzia

Zapraszamy na rekolekcje o Bożym miłosierdziu Zapisy: tel.... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00

14
CZE
Różańcowe dni skupienia

  Odmawiajcie Różaniec! - Wezwanie do modlitwy... czytaj więcej

Rodzina

Godzina rozpoczęcia 16:00

Śmierć na krzyżu

„Chrystus zajął ostatnie miejsce na świecie
– krzyż –
i właśnie z tą radykalną pokorą odkupił nas
i nieustannie nam pomaga.”
(Benedykt XVI)